0x800701b1 Hata Ne Demek?

Cenqiz

GadgetEfsanesi
Merhaba, Bilgisayarımı güncellemeye çalışırken ya da dış bir sürücüye veri aktarırken "0x800701b1" hata kodu ile karşılaşıyorum. Bu hata, aktarım işlemi sırasında ortaya çıkıyor ve işlemi tamamlayamıyorum. Bu durum, özellikle büyük dosyaları taşırken çok sorun yaratıyor. Bu hata kodunun ne anlama geldiğini ve nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı?

0x800701b1-Hata-Ne-Demek-scaled.jpeg

Çözüm
Merhaba Cenqiz, bu hata genellikle donanımsal bir sorundan kaynaklanır, özellikle de USB bağlantılarında. İlk adım olarak, USB kablosunu ve bağlantı noktasını kontrol et. Eğer mümkünse, farklı bir USB kablosu veya başka bir bağlantı noktası kullanmayı dene.
Merhaba Cenqiz, bu hata genellikle donanımsal bir sorundan kaynaklanır, özellikle de USB bağlantılarında. İlk adım olarak, USB kablosunu ve bağlantı noktasını kontrol et. Eğer mümkünse, farklı bir USB kablosu veya başka bir bağlantı noktası kullanmayı dene.

Çözüm
Cenqiz, ayrıca, bu hata bazen sürücünün kendisinde bir sorundan kaynaklanabilir. Eğer harici bir sürücü kullanıyorsan, sürücünün sağlığını
kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. 'Çalıştır' penceresine 'diskmgmt.msc' yazarak Disk Yönetimi'ni aç ve sürücünün durumunu kontrol et. Eğer sürücüde herhangi bir hata gözüküyorsa, bu sorunu çözmek için gerekli adımları atman gerekebilir.

Ayrıca, bu hata, sürücülerle ilgili bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir. Aygıt Yöneticisi'nden harici sürücünüzün sürücüsünü güncellemeyi deneyin. Bazen eski veya uyumsuz sürücüler bu tür hatalara neden olabilir.

Merhaba, eğer tüm bu adımlar işe yaramazsa, sisteminizdeki güç yönetimi ayarlarını kontrol etmeyi unutmayın. USB seçici askıya almayı devre dışı bırakmak, özellikle harici sürücülerde bu tür hataları çözebilir. 'Denetim Masası' > 'Güç Seçenekleri' yolunu izleyerek bu ayarı bulabilir ve değiştirebilirsiniz.

Cenqiz, bir diğer olasılık olarak, eğer bu hatayı büyük dosya transferleri sırasında alıyorsan, dosya sistemi formatını kontrol et. Eğer harici sürücü FAT32 formatında ise, 4 GB'dan büyük dosyaları taşıyamazsın. Bu durumda, sürücüyü NTFS veya exFAT gibi bir formata dönüştürmek gerekebilir.

Herkese teşekkürler! USB kablosunu ve bağlantı noktasını değiştirdikten sonra ve sürücüyü güncelledikten sonra, sorunu çözebildim. Şimdi dosya transferlerini sorunsuz bir şekilde yapabiliyorum