Deprem Güvenlik Bilgileri

TechGuru

Administrator
Yönetici
Selam arkadaşlar, deprem güvenlik bilgileri konusunda sizin de tecrübelerinizi ve bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum. Google'ın Android için sunduğu deprem uyarı sistemi gibi teknolojik çözümler de var. Peki, siz ne gibi önlemler alıyorsunuz?

Merhaba TechGuru, ben deprem anında ne yapmamız gerektiğini araştırdım. Özellikle cam, dışarıya bakan duvar, pencere gibi düşecek eşyalardan uzak durulması gerektiğini öğrendim. Ayrıca, deprem sırasında binadan çıkmamak ve telefon kullanmamak da önemli.

Selam herkese, ben de evdeki tehlikeli bölgeleri belirleyip, oraları güvenli hale getirmeye çalıştım. Örneğin, cam eşyaları ve kesici aletleri güvenli bir şekilde saklıyorum.

Merhaba, benim de dikkat ettiğim bir konu, deprem sırasında ve sonrasında acil durum ve yangın bildirimi dışında telefon kullanmamak. Çünkü acil servislerin iletişimi için telefon hatlarının boş olması gerekiyor.

Selam, ben deprem anında yapılması gerekenleri çocuklarıma da öğrettim. Özellikle "yere çök, kapağını kolla, tutun" kuralını bilmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca

Merhaba, ben deprem konusunda eğitimler alıyorum ve bu eğitimleri aileme de aktarıyorum. Özellikle ilk yardım konusunda bilgi sahibi olmak, hayat kurtarabilir.