Rss besleme İOS 17 Alamayacak Telefonlar

Enes

Administrator
Yönetici
iOS 17 işletim sistemi, Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2023 etkinliğinde tanıtılacak. Bu işletim sistemi, iPhone ve iPad'lerde kullanılacak ve bazı eski modeller bu yeni güncellemeyi alamayacak. Şimdi size, bu yeni güncellemenin hangi modellere geleceğini ve hangi modellerin güncellemeyi alamayacağını anlatacağım. Bunu 11 yaşındaki bir çocuğa anlatırmış gibi düşünerek anlatıyorum, bu yüzden karmaşık terimler kullanmamaya çalışacağım.

Öncelikle, yeni iOS 17 işletim sistemi ile ilgili bir geri sayım başladı ve bu süreçte, Apple'a yakın kaynaklar hangi iPhone ve iPad modellerinin güncellemeyi alacağını ve almayacağını söyledi. İşte size bu konuda bazı bilgiler:

ios17.jpeg

Yeni iOS 17 güncellemesi alamayacak iPhone modelleri şunlardır: iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X. Bu modeller, A11 Bionic adında eski bir işlemciye sahip olduğu için bu yeni güncellemeyi desteklemeyecek.

iPad'lerde ise, 1. nesil 12.9 inç iPad Pro, 5. nesil iPad ve 1. nesil 9.7 inç iPad Pro modelleri de yeni güncellemeyi alamayacak. Bunlar da eski işlemcilerle çalıştığı için uyumsuz olacaklar.

Bununla birlikte, A10X Fusion işlemcili 12.9 inç iPad Pro ve 2. nesil iPad (10.5 inç) ile A10 Fusion işlemcili 7. ve 6. nesil iPad modelleri yeni iPadOS güncellemesini alabilecek.

Özetle, yeni iOS 17 güncellemesi, bazı eski iPhone ve iPad modelleri için geçerli olmayacak çünkü bu modellerde kullanılan eski işlemciler yeni güncellemeyi desteklemeyecek. Bu nedenle, eğer eski bir iPhone veya iPad modeline sahipseniz, yeni güncellemeyi alıp alamayacağınızı kontrol etmek önemlidir. Bu, cihazınızın güvenliği ve kullanımı için önemlidir