Windows 11 Ne Kadar RAM Kullanır?

Muzo

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Windows 11 ne kadar RAM kullanır? 8 GB yeterli olur mu?

Windows 11 ne kadar RAM kullanır sorusuna yanıt olarak, 4 GB asgari gereksinimdir, ancak daha iyi bir performans için 8 GB veya daha fazla önerilir. Sen ne tür işler yapmayı planlıyorsun?

Oyun oynamayı ve video düzenlemeyi düşünüyorum. Bu durumda, Windows 11 ne kadar RAM kullanır? 16 GB daha iyi olur mu?

Oyun ve video düzenleme için 16 GB daha iyi olabilir. @Casper sen ne düşünüyorsun? Windows 11 ne kadar RAM kullanır senin deneyimine göre?

Ben 8 GB ile kullanıyorum ve günlük işler için yeterli. Ancak @Muzo 'nun dediği gibi oyun ve video düzenleme için 16 GB daha uygun olabilir. @Xanadu senin sistemde kaç GB RAM var?

Ben 16 GB kullanıyorum ve çok memnunum. Windows 11 ne kadar RAM kullanır sorusuna gelirsek, kullanım amacına bağlı olarak değişebilir.

Windows 11 ne kadar RAM kullanır sorusunun yanıtı, kullanım amacına bağlı. Ama en az 16 yada 32 GB Olmalı

Windows 11 ne kadar RAM kullanır sorusuna dair birçok farklı bakış açısı sunuldu. İhtiyacınıza ve kullanım amacınıza bağlı olarak en uygun RAM miktarını seçebilirsiniz

Benim sistemde 12 GB RAM var, ve Windows 11 ne kadar RAM kullanır sorusuna yanıt olarak, günlük kullanım ve hafif oyunlar için oldukça yeterli.