Rss besleme Windows 12: Yeni Nesil İşletim Sistemi Yolda

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
Microsoft, Windows Insider Programı’nda önemli değişiklikler yaparak, teknoloji dünyasında heyecan yaratıyor. “Canary” adlı yeni bir kanal ile Windows 12 temellerini atmaya başladıkları düşünülen şirket, bu yenilikçi işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Canary Kanalı: Windows 12’nin Test Aşaması

Microsoft tarafından belirli test kullanıcılarına gönderilen bir e-posta, Build 25000 veya üzeri sürümlerin otomatik olarak yeni Canary kanalına taşınacağını belirtiyor. Bu sayede Insider’lar, gelecekte Dev kanalından bekledikleri büyük değişikliklere erişmeye devam edecek. Ancak şirket, Canary’nin yalnızca erken geliştirme döngüsünde “platform değişikliklerini” takip etmek isteyen teknik kullanıcılara yönelik olduğunu vurguluyor.

Windows 12

Ücretsiz USB Bellek: Windows 12’yi Destekleyen Test Kullanıcılarına Hediye

Aynı e-postada Microsoft, test kullanıcılarına en az 8 GB depolama alanına sahip. Ücretsiz bir USB flash sürücü göndereceğini duyuruyor. Ayrıca bu özel teklif, platform değişikliklerine destek vermek isteyen kullanıcılara yöneliktir. Yalnızca belirli test kullanıcılarına sunulmaktadır.

Windows 12’nin Beklenen Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Söylentilere göre, Windows 12’nin 2024 sonbaharında piyasaya sürülmesi ve 2025’te geniş çapta kullanıma sunulması bekleniliyor. Ayrıca, Windows 12’nin yapay zeka tabanlı ilk işletim sistemi olabileceğini gösteren referanslar ortaya çıkmış durumda.

Özet

Microsoft, Windows Insider Programı’nda “Canary” adlı yeni bir kanal ile Windows 12’nin temellerini atmaya başladı. Ayrıca bu kanal, erken geliştirme döngüsünde “platform değişikliklerini” takip etmek isteyen teknik kullanıcılara yöneliktir.

Test kullanıcılarına yönelik özel tekliflerle de dikkat çeken şirket. Windows 12’nin 2024 sonbaharında piyasaya sürecek. 2025‘te geniş çapta kullanıma sunulması planını gerçekleştirmeyi hedefliyor. Ayrıca yapay zeka tabanlı ilk işletim sistemi olacak. Diğer taraftan Windows 12, teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlatabilir.

<strong>Windows 12: Yeni Nesil İşletim Sistemi Yolda</strong> yazısı ilk önce TurkGadgets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...