Xiaomi Mi 10T Pro ve Redmi K30 Pro için Android 13 Sürprizi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
Xiaomi, MIUI 14 ile birlikte Android 13 sürümünü kullanıcılarına sunuluyor. Şirket, Xiaomi Mi 10T Pro ve Redmi K30 Pro cihazları için Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini yayınladı. Bu yazıda, güncellemenin detaylarına ve getirdiği yeniliklere değineceğiz.

Xiaomi Mi 10T Pro ve Redmi K30 Pro’ya MIUI 14 Güncellemesi

Redmi K30 serisi, Xiaomi’nin piyasaya sürdüğü en başarılı cihazlardan biri oldu. Redmi K30 Pro, küresel pazarda POCO F2 Pro adıyla satışa sunulurken, Redmi K30S Ultra, Xiaomi Mi 10T Pro olarak karşımıza çıktı. Şimdi ise her iki akıllı telefon, Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini almaya başladı.

Redmi K30 Pro

Güncellemenin İçeriği ve Yenilikleri

Android 13 güncellemesi, Redmi K30 Pro için MIUI 14.0.5.0.SJDCNXM ve Xiaomi Mi 10T Pro için MIUI 14.0.3.O.SJKCNXM yapı numarasıyla geliyor. Şubat 2023 güvenlik yamasını içeren bu sürüm, her iki cihaz için yaklaşık 1GB boyutunda. Kademeli olarak dağıtılan bu güncellemenin, yakın zamanda ülkemiz ve küresel pazara sunulacağı belirtiliyor.

MIUI 14’ün Sunduğu Yenilikler

Android 13 tabanlı MIUI 14, yeni arayüz iyileştirmelerinin yanı sıra, bellek verimliliği ve daha kararlı performans sağlayan Foton Motoru ile geliyor. Foton motoru özelliği, Android çekirdeği üzerinde çalışarak üçüncü taraf uygulama geliştiricilere erişim sağlıyor. Bu sayede, sadece MIUI uygulamalarında değil, üçüncü taraf uygulamalarda da kullanılabiliyor hale geliyor.

Xiaomi, MIUI 14 ve Android 13 güncellemesiyle, Xiaomi Mi 10T Pro ve Redmi K30 Pro kullanıcılarını sevindiriyor. Güncellemenin yeni özellikleri ve iyileştirmeleri sayesinde, kullanıcılar daha iyi bir deneyim elde edecekler. Kısa süre içinde ülkemiz ve dünya genelinde yaygınlaşması beklenen bu güncellemenin, Xiaomi kullanıcıları için önemli bir adım olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Telefonlara MIUI 14 Nasıl Yükleniyor

Xiaomi telefonlarınızı MIUI 14 sürümüne güncellemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Unutmayın, güncellemenin cihazınıza ulaşması, bölgesel farklılıklar ve cihaz modeline bağlı olarak zaman alabiliyor.

MIUI 14 Xiaomi

Adım 1: Güncellemenin uygunluğunu kontrol etme

Öncelikle, cihazınızın MIUI 14 güncellemesini alıp almadığını kontrol etmelisiniz. Xiaomi’nin resmi internet sitesinden veya MIUI topluluk forumlarından güncellemenin uygunluğunu öğrenebilirsiniz.

Adım 2: Telefonunuzun şarj seviyesini kontrol etme

Güncelleme işlemine başlamadan önce, telefonunuzun en az %50 şarj seviyesine sahip olduğundan emin olun. Ayrıca bu, güncelleme sırasında telefonunuzun kapanmasını önleyecektir.

Adım 3: Güncellemeyi kontrol etme

1. Telefonunuzun ‘Ayarlar‘ menüsüne gidin.
  2. ‘Hakkında’ veya ‘Telefon Hakkında‘ bölümüne tıklayın.
  3. Sistem Güncellemesi‘ veya ‘Yazılım Güncelleme‘ seçeneğine tıklayın.
  4. Güncelleme Kontrol Et‘ veya ‘Kontrol Et‘ düğmesine tıklayarak, cihazınızın herhangi bir güncelleme alıp almadığını kontrol edin.
Android 13

Adım 4: Güncellemeyi indirme ve yükleme

Eğer güncelleme mevcutsa, ‘İndir ve Yükle’ veya ‘Güncelle’ düğmesine tıklayarak güncellemeyi başlatın. Ancak güncelleme işlemi bir süre alabiliyor ve cihazınız yeniden başlatılacaktır.

Adım 5: Güncelleme işleminin tamamlanması

Güncelleme tamamlandığında, cihazınız MIUI 14 sürümüne yükseltilmiş olacaktır. Ancak telefonunuz açıldığında, yeni özellikleri ve iyileştirmeleri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Alternatif olarak, güncellemenin resmi ROM dosyasını Xiaomi’nin resmi internet sitesinden veya MIUI topluluk forumlarından indirebilir ve telefonunuza manuel olarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca bu işlem, bootloader kilidini açma ve özel bir kurtarma yazılımı kullanmayı gerektirebiliyor. Bu nedenle, daha deneyimli kullanıcılar için öneriliyor.

<strong>Xiaomi Mi 10T Pro ve Redmi K30 Pro için Android 13 Sürprizi</strong> yazısı ilk önce TurkGadgets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...