Disk yazma korumalı hatası nasıl çözülür?

Enes

Administrator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, USB belleğime dosya aktarmak istediğimde "Disk yazma korumalı" hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

disk-yazma-korumali-hatasi-nasil-cozulur.jpg

Çözüm
Öncelikle, USB belleğinizi bilgisayarınıza bağlayın ve ardından bu adımları takip edin:

1. Windows + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır penceresini açın.
  2. Açılan alana regedit yazıp Enter tuşuna basın. Bu adım, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açacaktır.
  3. Kayıt Defteri'nde, HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies yolunu takip edin.
  4. Burada, WriteProtect adında bir kayıt değeri bulun. Eğer bu değer yoksa, sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32-bit) Değeri seçerek WriteProtect adında bir değer oluşturun.
  5. WriteProtect üzerine çift tıklayın ve değer verisini 0 olarak ayarlayın.
  6. Tamam butonuna basın...
Öncelikle, USB belleğinizi bilgisayarınıza bağlayın ve ardından bu adımları takip edin:

1. Windows + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır penceresini açın.
  2. Açılan alana regedit yazıp Enter tuşuna basın. Bu adım, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açacaktır.
  3. Kayıt Defteri'nde, HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies yolunu takip edin.
  4. Burada, WriteProtect adında bir kayıt değeri bulun. Eğer bu değer yoksa, sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayıp Yeni > DWORD (32-bit) Değeri seçerek WriteProtect adında bir değer oluşturun.
  5. WriteProtect üzerine çift tıklayın ve değer verisini 0 olarak ayarlayın.
  6. Tamam butonuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Bu yöntem, USB belleğinizdeki yazma korumasını kaldırmalı ve sorunu çözmelidir.

Not: Kayıt Defteri'nde yapılan değişiklikler sisteminize ciddi etkiler yapabilir. Bu nedenle adımları dikkatlice uygulamanız önemlidir.

Çözüm