Duyuru macOS Ventura 13.4 Güncellemesi: Yenilikler ve İyileştirmeler

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
Apple’ın macOS Ventura 13.4 işletim sistemi güncellemesi, yeni özellikler ve sorun çözümleri ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu makalede, Apple’ın Ekim ayında piyasaya sürdüğü macOS Ventura işletim sisteminin dördüncü büyük güncellemesi alıyor. Ayrıca macOS Ventura 13.4’ün özelliklerini, getirdiği yenilikleri ve güncelleme sürecini detaylarıyla inceleyeceğiz.

macOS Ventura 13.4 Özellikleri​

macOS Ventura 13.4, Apple‘ın en son güncellemesi ve bir dizi yeni özellik ve geliştirme getiriyor. İşte bu güncellemenin en belirgin özellikleri:

[IMG alt="macOS Ventura 13.4 Güncellemesi
macOS Ventura 13.4 Özellikleri"]https://turkgadgets.com/wp-content/...a-13-4-guncellemesi-cikti-1024x576.webp[/IMG]

Apple Watch ile Sorunsuz Oturum Açma: Bu güncelleme, Mac’inizin oturumunun Apple Watch yardımıyla otomatik olarak açılmaması sorununu ortadan kaldırıyor. Bu, kullanıcıların erişimlerini daha da kolaylaştırmaktadır.
Bluetooth Bağlantı Sorununu Giderme: Yeniden başladıktan sonra klavyelerin Mac’e yavaş bağlanmasına neden olan bir Bluetooth sorununu düzeltir.
VoiceOver İyileştirmeleri: Web sayfalarında referans noktalarına gitmeyle ilgili bir VoiceOver sorununu giderir.
Ekran Süresi Ayarlarını Düzeltme: Ekran Süresi ayarlarının tüm aygıtlarda sıfırlanmasına ya da eşzamanlanmamasına neden olan bir sorunu düzeltir.
Bu özellikler ve iyileştirmeler, macOS Ventura 13.4’ü daha kullanıcı dostu ve etkili bir işletim sistemi haline getiriyor.

macOS Ventura 13.4’ün Yenilikleri​

macOS Ventura 13.4’ün en önemli yeniliklerinden biri yeni emojilerin tanıtılmasıdır. Bu, macOS Ventura 13.3’ün piyasaya sürülmesinden 6 hafta sonra yayınlanan bir güncelleme. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar, daha çok ifade seçeneğine sahip olacaklar.

Ayrıca, macOS Ventura 13.4’ün bir diğer önemli özelliği. Apple Watch ile Otomatik Kilit Açma sorununun çözülmesidir. Bu, kullanıcıların Mac’lerinde oturum açarken yaşadıkları sorunları gidermeye yöneliktir. Bu sayede, Apple Watch kullanıcıları, Mac’lerine daha rahat ve hızlı bir şekilde erişebilirler.

macOS Ventura 13.4 Güncelleme Süreci​

macOS Ventura 13.4 güncellemesi. Sistem Ayarları > Yazılım Güncelleme bölümü kullanılarak tüm uyumlu Mac’lere ücretsiz olarak indirilebilir. Güncelleme süreci, genellikle kullanıcıların güncelleme boyutuna ve internet bağlantı hızına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Önemli olan, güncelleme işlemi sırasında Mac’inizin şarjının yeterli olması veya şarj aletine bağlı olmasıdır. Bu, güncelleme sırasında olası herhangi bir kesintiyi önlemeye yardımcı olur.

Sonuç olarak, macOS Ventura 13.4, Apple’ın Mac kullanıcılarına sunduğu en son yenilikler ve geliştirmeleri içeriyor. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini daha da iyileştirecek. Mac kullanıcılarının işletim sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar.

macOS Ventura 13.4 Güncellemesi: Yenilikler ve İyileştirmeler yazısı ilk önce TurkGadGets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...