Monster BIOS Ekranına Hangi Tuşla Giriliyor?

Casper

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, Monster Notebook BIOS ekranına hangi tuşla girildiğini bilen var mı? Özellikle Monster Abra A5 V9.2 modelini kullanıyorum ve BIOS'a erişmek için hangi tuşu kullanmam gerektiğini öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Ben de aynı modeli kullanıyorum ve BIOS'a girmek için F2 tuşunu kullanıyorum. Bilgisayarın açılışında Monster logosunu gördüğünde hemen F2 tuşuna bas. Bu şekilde BIOS ekranına erişebilirsin.
Monster Abra serisi için genellikle F2 veya Delete tuşlarını kullanarak BIOS'a girebilirsin. Bilgisayarını açarken bu tuşlardan birine sürekli basmayı dene.
Doğru, Enes'in dediği gibi Monster Abra serisi için F2 veya Delete tuşlarını deneyebilirsin. Eğer hala giremezsen, bilgisayarın modeline özel kullanıcı kılavuzunu kontrol etmen faydalı olabilir.

Eğer BIOS tuşları işe yaramazsa, cihazını resetleyip yeniden denemek de bir çözüm olabilir. Farklı USB cihazlar bağlıysa bunları çıkar ve sadece klavye ve ekran ile dene.

Bir başka yöntem olarak bilgisayarını açarken ESC tuşunu basılı tutabilirsin. Bazen bu tuş seni bir açılış menüsüne yönlendirir ve buradan BIOS'a girebilirsin.

Benim tecrübelerime göre Monster Notebooklarda en sık kullanılan BIOS tuşları F2 ve Delete. Ancak bazen farklı modellerde farklı tuş kombinasyonları da kullanılabiliyor, bu yüzden kullanıcı kılavuzunu kontrol etmeni öneririm.

Yeni Konular

Geri