Duyuru Netflix Üyelik İptal Etme: Pratik Rehber

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
Günümüzde dijital platformlar, eğlence ve içerik tüketimini dönüştürerek yeni bir çağa geçiş yapmamıza yardımcı oluyor. Bu platformlardan biri de popüler video akış servisi olan Netflix’tir. Binlerce film, dizi ve belgeselin bulunduğu Netflix, milyonlarca aboneye sahip olup, izleyicilerine sınırsız bir eğlence deneyimi sunmaktadır. Ancak bazen, kişisel tercihler ya da bütçe nedeniyle Netflix üyeliğinizi iptal etmek isteyebilirsiniz. Endişelenmeyin, bu makalede, Netflix üyeliğinizi farklı platformlarda nasıl iptal edebileceğinizi adım adım anlatacağız.

Netflix Üyelik İptal Etme – iOS​

iOS işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız Netflix üyeliğinizi iptal etmek için , aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Netflix üyelik iptal etme

• Adım 1: iOS cihazınızın ana ekranında “Ayarlar” uygulamasını bulun ve açın.
  • Adım 2: “Ayarlar” menüsünde aşağı kaydırarak “iTunes ve App Store” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Adım 3: Açılan ekranda Apple Kimliğinizle oturum açın.
  • Adım 4: Apple Kimliğinizle oturum açtıktan sonra “Abonelikler” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Adım 5: “Abonelikler” sayfasında “Netflix” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Adım 6: “Aboneliklerim” sayfasında “Aboneliği İptal Et” seçeneğine dokunun ve istenilen adımları takip ederek iptal işlemini tamamlayın.

Netflix Üyelik İptal Etme – Android​

Eğer Netflix üyeliğinizi Android işletim sistemine sahip bir cihaz üzerinden iptal etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Adım 1: Android cihazınızdaki “Play Store” uygulamasını bulun ve açın.
  • Adım 2: Sol üst köşede bulunan menü simgesine dokunun.
  • Adım 3: Menüden “Aboneliklerim” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Adım 4: “Aboneliklerim” sayfasında “Netflix” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.

Adım 5: “Aboneliklerim” sayfasında “Aboneliği İptal Et” seçeneğine dokunun ve istenilen adımları takip ederek iptal işlemini tamamlayın.

Netflix Üyelik İptali – Web​

Netflix üyeliğinizi web tarayıcısı üzerinden iptal etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Adım 1: Tarayıcınızı açın ve Netflix resmi web sitesine gidin.
  • Adım 2: Netflix hesabınıza giriş yapın.
  • Adım 3: Sağ üst köşedeki profil simgesine tıklayın ve açılan menüden “Hesap” seçeneğini seçin.
  • Adım 4: “Hesap” sayfasında, “Üyelik ve Faturalandırma” bölümünde “Üyeliği İptal Et” seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.

Adım 5: İptal işlemine devam etmek için istenen adımları takip edin ve iptali tamamlayın.

Netflix Üyelik İptali – TV​

Eğer Netflix üyeliğinizi televizyon üzerinden iptal etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

• Adım 1: Netflix’i televizyonunuzda açın.
  • Adım 2: Ana menüden “Hesap” seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.
  • Adım 3: “Hesap” sayfasında, “Üyelik ve Faturalandırma” bölümünde “Üyeliği İptal Et” seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.
  • Adım 4: İptal işlemine devam etmek için istenen adımları takip edin ve iptali tamamlayın.

Netflix üyelik iptali ile ilgili olarak dikkate almanız gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır:

• Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, iptal işlemi hemen gerçekleşir ve mevcut faturalandırma döneminin sonuna kadar Netflix’i kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • İptal işleminden sonra, hesabınızda kayıtlı olan izleme geçmişi, profil ayarları ve önerilen içerikler silinmez. Ayrıca bu bilgiler hesabınızı tekrar etkinleştirdiğinizde kullanılabilir durumda olacaktır.
  • Üyeliğinizi iptal ettiğinizde, gelecekte tekrar üye olmak istediğinizde yeniden kayıt olmanız gerekmektedir.

Bu pratik rehber sayesinde, Netflix üyeliğinizi iOS, Android, web veya televizyon üzerinden nasıl iptal edebileceğinizi öğrenmiş oldunuz. Ayrıca iptal işlemi basit ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Unutmayın, iptal ettiğiniz üyelik ile ilgili verilerinizi korumak için önerilen adımları takip edin. Keyifli bir eğlence deneyimi dileriz!

Kaynaklar:

• Netflix Yardım Merkezi: Netflix Help Center
  • Google Play Store: https://
  • play.google.com/store

Netflix Üyelik İptal Etme: Pratik Rehber yazısı ilk önce TurkGadGets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...