Valorant Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Xanadu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Xanadu

GadgetEfsanesi
Selam arkadaşlar! Ben Valorant oyunuyorum ve oyun deneyimimi en iyi hale getirmeye çalışıyorum. Düşük ping'e sahip olmak istiyorum, ancak hangi sunucuda olduğumu bilmiyorum. Bunu nasıl öğrenebilir ve sunucumu nasıl değiştirebilirim? Yardımcı olabilecek biri var mı? Teşekkürler!

Oyun deneyiminin en önemli unsurlarından biri düşük ping'e sahip olmaktır. Sunucunuzu kontrol etmek ve değiştirmek için şu adımları izleyebilirsiniz:

1. Öncelikle, Valorant istemcisini açın ve oturum açın.
  2. Üst sağ köşede bulunan "Oyun" sekmesine tıklayın.
  3. "Oyun" sekmesinin altında, "Özel Oyun" seçeneğine tıklayın.
  4. Şimdi, "Özel Oyun" ekranında, ekranın sağ tarafında bulunan "Sunucu" bölümüne gidin.
  5. Burada, mevcut sunucunuzu görebilir ve sunucular arasında geçiş yapabilirsiniz. Hangi sunucunun size en yakın olduğunu ve en düşük ping'i sağladığını bulmak için sunucuları deneyebilirsiniz.
Eğer oyun sırasında ping'inizi görmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek oyun içi ayarlardan bu özelliği etkinleştirebilirsiniz:

1. Oyun içindeyken "ESC" tuşuna basarak "Ayarlar" menüsüne gidin.
  2. "Ayarlar" menüsünde, "Video" sekmesine tıklayın.
  3. "İstatistikler" bölümünü bulun ve "İstemci FPS" seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
  4. Aynı bölümde, "Ağ Yuvarlak Süresi" seçeneğinin yanındaki kutuyu da işaretleyin. Bu, oyun sırasında ping'inizi gösterir.
Sunucu değişikliği yaparken, bölgenizin dışındaki sunuculara bağlanmak oyun deneyiminizi olumsuz etkileyebilir. En iyi performans için, genellikle coğrafi olarak size en yakın sunucuyu seçmeniz önerilir.

Umarım bu bilgiler işine yarar.

Yeni Konular

Son mesajlar

Geri