Valorant VAN 9003 Hatası Windows 11 - Nasıl Çözülür?

Xanadu

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, Windows 11 kullanıyorum ve Valorant oyununda VAN 9003 hatası alıyorum. Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Resmi destek sayfasını kontrol etmek iyi bir fikir. Ayrıca, oyun içi ayarlarınızı varsayılana sıfırlamak da bazen bu tür hataları çözebiliyor.

Arkadaşlar, ben de bu hatayı almıştım ve çözüm olarak VPN kullanımını durdurmak işe yaramıştı. Eğer VPN kullanıyorsanız, bu da sorun olabilir.

Ayrıca, güvenlik duvarı veya antivirüs yazılımının oyunla ilgili bağlantıları engellememesi gerektiğini kontrol etmek de önemli. Bazen bu tür yazılımlar hatalara neden olabiliyor.

Arkadaşlar, ekran kartı sürücülerini güncelledim ve oyun dosyalarını doğruladım. Sorun çözüldü! Yardımlarınız için teşekkür ederim.

1- Valorant’ı Uyumluluk Modunda Çalıştırın​

Uyumluluk modu, eski bir işletim sistemi sürümünde çalıştırılmak üzere tasarlanmış programların, yeni bir işletim sistemi sürümünde çalışmasına yardımcı olur. Valorant'ı uyumluluk modunda çalıştırmak için şu adımları izleyin:
- Valorant'ın masaüstündeki kısayoluna sağ tıklayın.
- "Özellikler" seçeneğine tıklayın.
- "Uyumluluk" sekmesine gidin.
- "Bu programı uyumluluk modunda çalıştır" kutusunu işaretleyin.
- İlgili işletim sistemi sürümünü seçin (örneğin, Windows 8).
- "Uygula" ve "Tamam" düğmelerine tıklayın.
- Oyunu yeniden başlatın.

2- Windows’u Güncelleme​

Windows'un en güncel sürümünü kullanmak, uyumluluk sorunlarını çözebilir. Windows'u güncellemek için şu adımları izleyin:
- Başlat menüsüne tıklayın.
- "Ayarlar" seçeneğine tıklayın.
- "Güncelleştirme ve Güvenlik" seçeneğine tıklayın.
- "Windows Update" sekmesine gidin.
- "Güncelleştirmeleri denetle" düğmesine tıklayın.
- Eğer güncelleştirmeler varsa, indirme ve yükleme işlemlerini takip edin.
- Bilgisayarı yeniden başlatın.

3- Güvenli Önyüklemeyi (Secure Boot) Etkinleştirin​

Güvenli Önyükleme, bilgisayarın güvenli bir şekilde başlamasını sağlayan bir özelliktir ve bazı yazılım uyumsuzluklarını çözebilir. Güvenli Önyüklemeyi etkinleştirmek için şu adımları izleyin:
- Bilgisayarı yeniden başlatın.
- BIOS veya UEFI ayarlarına girmek için belirtilen tuşa (genellikle F2, F12, DEL veya ESC) basın.
- "Boot" veya "Security" sekmesine gidin.
- "Secure Boot" seçeneğini bulun.
- "Enabled" veya "Etkin" olarak ayarlayın.
- Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için ilgili tuşa basın (genellikle F10).
- Bilgisayarı normal şekilde başlatın.

Bu adımlar, "valorant van 9003 hatası windows 11" hatasının çözülmesine yardımcı olabilir. Her adımın sonunda, hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol etmek de faydalı olabilir.

Geri