Valorant'ta Sekmeyen Hassasiyet Ayarları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Xanadu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Xanadu

GadgetEfsanesi
Selam arkadaşlar! Valorant oynarken sekmeyen hassasiyet ayarları hakkında bilgi almak istiyorum. Bu konuda deneyimli olanlar tavsiyelerini ve ipuçlarını paylaşabilir mi?

Valorant'ta sekmeyen hassasiyet ayarları için şunlara dikkat edebilirsin:

1. DPI ayarlarını düşür: Fare ayarlarında, DPI değerini düşürerek daha düşük bir hassasiyet elde edebilirsin. Genelde 400-800 DPI aralığı tercih edilir.
  2. Oyun içi hassasiyeti ayarla: Valorant'ta oyun içi hassasiyet ayarını da düşürerek daha kontrollü bir oyun deneyimi yaşayabilirsin. Bu değer kişiden kişiye değişir ama ortalama olarak 0.5-1.5 arası değerler denenebilir.
  3. Fare ivmesini kapat: Fare ayarlarından fare ivmesini (mouse acceleration) kapatmak, hareketlerinde daha tutarlı olmanı sağlayacaktır. Fare ivmesi, fare hızına göre hassasiyeti değiştirir ve bu da doğru nişan almayı zorlaştırır. İvmeyi kapatmak, daha tutarlı ve kontrollü hareketler yapmana yardımcı olacaktır.
  1. Eğitim modunda pratik yap: Valorant'ta düşük hassasiyet ayarlarına alışmak için eğitim modunda pratik yaparak, yeni ayarlarla daha rahat hale gelene kadar nişan almanı geliştirebilirsin.
  2. İyi bir fare ve mousepad kullan: Kaliteli bir fare ve mousepad, hassasiyet ayarlarıyla daha tutarlı ve pürüzsüz bir deneyim sağlar. Daha düşük hassasiyetlerde, daha fazla hareket alanı gerekebilir, bu yüzden geniş bir mousepad tercih etmek iyi bir fikir olabilir.
  3. Kendine özgü bir ayar bul: Her oyuncunun tercihleri ve oynama tarzı farklıdır. Önerilen değerlerle başla ve zamanla kendine en uygun ayarı bulmaya çalış.