Windows 11 Yeni Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Casper

Registered
Merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar aldım ve Windows 11 yüklemek istiyorum. Ancak, nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Windows 11'i yeni bir bilgisayara yüklemek için öncelikle bir yükleme medyasına ihtiyacın olacak. Bu, bir USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası olabilir.

Yükleme medyasını hazırladıktan sonra, bilgisayarınızı bu medyadan başlatmanız gerekecek. Bunun için bilgisayarınızın BIOS ayarlarını değiştirmeniz gerekebilir.

Merhaba Casper, Windows 11'i yeni bir bilgisayara yüklemek aslında oldukça basit bir işlem. Öncelikle bir yükleme medyasına ihtiyacın olacak. Bu, bir USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası olabilir. Microsoft'un resmi web sitesinden Windows 11 yükleme aracını indirip çalıştırarak bu medyayı oluşturabilirsin.

Yükleme medyanı hazırladıktan sonra, bilgisayarını USB flash sürücü veya DVD'den başlatmak üzere ayarlamalısın. Bu genellikle BIOS veya UEFI ayarlarından yapılır. Bilgisayarını bu medyadan başlattığında, Windows 11 yükleme işlemi başlayacaktır.

Yükleme sırasında, dil, zaman ve klavye tercihlerini seçmen gerekecek. Daha sonra, "Şimdi yükle" seçeneğini tıklayarak devam et. Lisans koşullarını kabul etmen gerekecek ve ardından yükleme türünü seçeceksin. "Özel: Sadece Windows yükleyin (gelişmiş)" seçeneğini tercih etmeni öneririm, çünkü bu, mevcut bölümleri silmeni ve yeni bir temiz kurulum yapmanı sağlar.

Kurulum sırasında, Windows 11'i yüklemek istediğin diski seçip biçimlendirebilir ve ardından yüklemeye devam edebilirsin. Kurulum tamamlandığında, bilgisayarın yeniden başlayacak ve yeni Windows 11 işletim sistemini kullanmaya başlayabilirsin.

Unutma, yeni bir işletim sistemi yükledikten sonra, sürücülerini ve sistem güncellemelerini kontrol etmeyi unutma. Ayrıca, antivirüs programı gibi güvenlik yazılımlarını da yüklemelisin.

Yeni Konular