Windows 11'de Valorant Giriş Sorunu

Emre

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir bilgisayar aldım ve Windows 11 yüklü. Ancak Valorant'ı yükleyip oyuna giriş yapmaya çalıştığımda sürekli hata alıyorum. "Vanguard Anti-Cheat" ile ilgili bir uyarı veriyor ve oyuna giriş yapamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olabilecek birisi var mı?

Teşekkürler.

Çözüm
Bu sorun, Windows 11'in bazı güvenlik özellikleri ve Valorant'ın anti-cheat yazılımı olan Vanguard arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanabilir. İşte çözüm önerilerim:

1. Güvenlik Özelliklerini Kontrol Et:
    • Bilgisayarınızda "Secure Boot" ve "TPM 2.0" etkin olduğundan emin olun. Bu özellikler Valorant'ın düzgün çalışması için gereklidir.
  2. Vanguard'ı Yeniden Yükle:
    • Valorant'ı ve Vanguard'ı tamamen kaldırıp yeniden yükleyin. Bu bazen uyumluluk sorunlarını çözebilir.
  3. Güncellemeleri Kontrol Et:
    • Hem Windows 11 hem de Valorant için en son güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun.
Bu adımlar genellikle sorunu çözer. Deneyip sonuçları bizimle paylaşabilirsin.
Bu sorun, Windows 11'in bazı güvenlik özellikleri ve Valorant'ın anti-cheat yazılımı olan Vanguard arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanabilir. İşte çözüm önerilerim:

1. Güvenlik Özelliklerini Kontrol Et:
    • Bilgisayarınızda "Secure Boot" ve "TPM 2.0" etkin olduğundan emin olun. Bu özellikler Valorant'ın düzgün çalışması için gereklidir.
  2. Vanguard'ı Yeniden Yükle:
    • Valorant'ı ve Vanguard'ı tamamen kaldırıp yeniden yükleyin. Bu bazen uyumluluk sorunlarını çözebilir.
  3. Güncellemeleri Kontrol Et:
    • Hem Windows 11 hem de Valorant için en son güncellemelerin yüklü olduğundan emin olun.
Bu adımlar genellikle sorunu çözer. Deneyip sonuçları bizimle paylaşabilirsin.

Çözüm
Ben ek olarak birkaç ileri düzey çözüm önerisinde bulunmak istiyorum:

1. Sistem Geri Yükleme:
    • Windows 11'e güncelleme yapmadan önceki bir geri yükleme noktasına dönmeyi deneyebilirsin. Bu bazen yazılım uyumsuzluklarını çözebilir.
  2. Valorant'ın Uyumluluk Modu:
    • Valorant'ı uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyin. Bunun için oyun simgesine sağ tıklayıp "Özellikler"e gidin ve "Uyumluluk" sekmesinde "Bu programı uyumluluk modunda çalıştır" seçeneğini işaretleyin.
  3. Vanguard Hizmetlerini Manuel Başlat:
    • Vanguard hizmetlerini manuel olarak başlatmayı deneyin. "services.msc" komutunu çalıştırarak "vgc" ve "vgk" hizmetlerini bulun ve elle başlatın.

Herkese merhaba,

Bu sorunu daha önce ben de yaşadım ve birkaç basit adım ile çözmeyi başardım. İşte benim önerilerim:

1. Bilgisayarı Yeniden Başlat:
    • Basit ama etkili bir yöntem. Bilgisayarı yeniden başlatıp Vanguard'ın düzgün çalıştığından emin olun.
  2. Valorant'ı Yönetici Olarak Çalıştır:
    • Oyun simgesine sağ tıklayıp "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin. Bu, bazı izin sorunlarını çözebilir.
Bu adımları denediğinizde genellikle sorun çözülüyor.

Selamlar,

Benzer bir sorunla karşılaştığımda, yerel bir çözüm buldum. Türkiye'deki kullanıcılar için önerim:

1. DNS Ayarlarını Değiştir:
    • Özellikle bazı internet sağlayıcılarıyla ilgili sorunlar olabiliyor. Google DNS veya OpenDNS gibi güvenilir DNS adreslerini kullanmayı deneyin.
  2. Firewall ve Antivirüs Kontrolleri:
    • Bazı yerel antivirüs programları ve firewall ayarları Vanguard'ı engelleyebiliyor. Antivirüs ve firewall ayarlarını geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

Yeni Konular

Geri