Windows Hatası 0x800706BE Nasıl Çözülür?

Mami

GadgetSüperNova
Merhabalar, Yakın zamanda Windows 10 bilgisayarımda bir güncelleme yaparken sürekli olarak "0x800706BE" hata koduyla karşılaştım. Bu hata, güncellemeyi tamamlamama engel oluyor. Bu konuda tecrübesi olan var mı, yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Merhaba, geçmişte ben de bu hatayla karşılaştım. Windows Güncelleme klasörünü sıfırlamak işe yaradı. "C:\Windows\SoftwareDistribution" dizinini bulup içeriğini silmeyi dene. Bu, güncelleme bileşenlerini yeniden başlatır.
Bu hata ayrıca, güvenlik yazılımlarından kaynaklanıyor olabilir. Eğer kullandığın bir antivirüs programı varsa, geçici olarak devre dışı bırakıp güncellemeyi tekrar denemeyi düşünebilirsin.

Selamlar, sistem günlüklerini kontrol etmeyi unutmayın. Olay Görüntüleyici'yi açarak, hata ile ilgili daha fazla bilgi bulabilirsin. Bu bilgiler, sorunun kaynağını anlamanda yardımcı olabilir.

Merhaba, bir başka olasılık da Windows Update servisinin kendisinde bir sorun olması. Windows arama kutusuna "services.msc" komutunu çalıştırarak "Windows Update" servisini kontrol et. Eğer durmuşsa, yeniden başlatmayı dene.

Herkesin önerileri için çok teşekkür ederim. Casper'ın önerisiyle Windows Güncelleme klasörünü sıfırladım ve sonrasında sistemim sorunsuz bir şekilde güncellendi. Umarım bu bilgiler başkalarına da yardımcı olur!