Windows Update 0x80070643 Hatası Çözümü

Bu hata genellikle sistem dosyalarının bozulmasından veya Windows Update bileşenlerinin düzgün çalışmamasından kaynaklanır. İlk olarak, Windows Update Sorun Gidericisi'ni çalıştırarak başlaman iyi olur. Bu araç, yaygın sorunları otomatik olarak tespit edip düzeltebilir.

Ben de benzer bir sorun yaşadım ve çözmek için Windows Update bileşenlerini sıfırlamak zorunda kaldım. Komut İstemi'ni yönetici olarak açıp şu komutları sırasıyla girdim:

Kod:
net stop wuauserv
net stop bits
net stop cryptsvc
net stop trustedinstaller
ren %systemroot%\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak
ren %systemroot%\System32\catroot2 catroot2.bak
net start wuauserv
net start bits
net start cryptsvc
net start trustedinstaller

Bu komutlar, bozuk dosyaları yeniden adlandırarak yeniden oluşturulmalarını sağlıyor.

Bu adımları uyguladıktan sonra, manuel olarak güncellemeyi indirip yüklemek de bir çözüm olabilir. Microsoft'un resmi web sitesinden gerekli güncelleme dosyasını indirip kurmayı deneyebilirsin.

Eğer sorun devam ederse, sistem dosyalarını onarmak için SFC ve DISM araçlarını kullanabilirsin:

Kod:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Bu araçlar, bozuk sistem dosyalarını tarar ve onarır. İşlemler tamamlandıktan sonra bilgisayarını yeniden başlatıp güncellemeyi tekrar deneyebilirsin.

Ben de benzer bir sorun yaşadım ve çözmek için Windows Update bileşenlerini sıfırlamak zorunda kaldım. Komut İstemi'ni yönetici olarak açıp şu komutları sırasıyla girdim:

net stop wuauserv net stop bits net stop cryptsvc net stop trustedinstaller ren %systemroot%\SoftwareDistribution SoftwareDistribution.bak ren %systemroot%\System32\catroot2 catroot2.bak net start wuauserv net start bits net start cryptsvc net start trustedinstaller
Bu komutlar, bozuk dosyaları yeniden adlandırarak yeniden oluşturulmalarını sağlıyor.
Benzer bir durumla karşılaşmıştım ve bu yöntemler sorunu çözmeme yardımcı oldu. Eğer hala çözüm bulamazsan, sistem geri yükleme yaparak bilgisayarını daha önce sorunsuz çalışan bir duruma geri döndürebilirsin.

Tüm bu adımları uyguladıktan sonra, 0x80070643 hatasının çözülmüş olması gerekir. Sorun devam ederse, daha detaylı bir inceleme yapmak ve gerekirse profesyonel destek almak faydalı olacaktır.

Yeni Konular

Geri