Bilgisayar Açılırken "Scanning and Repairing" Hatası

Muzo

GadgetEfsanesi
Arkadaşlar, bilgisayarımı açarken "scanning and repairing" hatası alıyorum ve bu durum beni deli ediyor. Bu sorunu nasıl çözebileceğim konusunda bir fikri olan var mı?

Çözüm
Enes'in dediği gibi, güvenli modda başlatmak iyi bir adım olabilir. Ayrıca, "chkdsk" komutunu kullanarak diskinizi kontrol etmeyi de deneyebilirsiniz. Bu, diskteki hataları bulup düzeltebilir.
Merhaba Muzo, bu hatayı alman oldukça yaygın bir sorun. Diskin zarar görmüş olabileceğini düşünüyorum. Öncelikle, bilgisayarını güvenli modda başlatmayı deneyebilir misin? Bu, sorunun kaynağını belirlemene yardımcı olabilir.

Eğer yukarıdaki öneriler işe yaramazsa, son çare olarak Windows'u yeniden yüklemeyi düşünebilirsin. Tabii ki, önemli verilerini yedeklemeyi unutma. Bu, sorunun daha derin bir yazılım sorunundan kaynaklandığı durumlar için işe yarayabilir.

Windows'u yeniden yüklemek en iyi çözüm olabilir. Ancak, bu adımı atmadan önce, diskin fiziksel olarak zarar görüp görmediğini kontrol etmek de iyi bir fikir olabilir.

Teşekkürler arkadaşlar! Güvenli modda başlatmayı ve "chkdsk" komutunu kullanmayı denedim, ve sorun çözüldü! Gerçekten çok yardımcı oldunuz, artık bu sinir bozucu hatayla uğraşmak zorunda değilim!

Ne mutlu bize, Muzo! Sorunun çözülmesine yardımcı olabildiysek ne ala. Eğer ileride başka sorunlarla karşılaşırsan, buradayız.