Bilgisayara Son Yüklenen Programları Nasıl Görebilirim?

Cihan

GadgetEfsanesi
Bilgisayarıma son zamanlarda birkaç yeni program yükledim, ancak hangi tarihlerde hangi programların yüklendiğini unuttum. Bilgisayarımda son yüklenen programları nasıl görebileceğimi merak ediyorum. Windows işletim sistemini kullanıyorum. Bu konuda bana adım adım rehberlik edebilecek arkadaşlar var mı? Çok teşekkürler!

Bu bilgiler, bilgisayarımın performansındaki değişiklikleri anlamak ve gereksiz programları kaldırmak için önemli. Özellikle son yüklediğim bazı programların bilgisayarımı yavaşlattığını düşünüyorum.

Çözüm
Merhaba Cihan, bilgisayarında son yüklenen programları görüntülemek için "Programlar ve Özellikler" menüsünü kullanabilirsin. "Kontrol Paneli"ne git, "Programlar"ı seç ve "Programlar ve Özellikler"e tıkla. Burada, programların yükleme tarihlerine göre sıralamasını yapabilirsin.
Merhaba Cihan, bilgisayarında son yüklenen programları görüntülemek için "Programlar ve Özellikler" menüsünü kullanabilirsin. "Kontrol Paneli"ne git, "Programlar"ı seç ve "Programlar ve Özellikler"e tıkla. Burada, programların yükleme tarihlerine göre sıralamasını yapabilirsin.

Çözüm
Eğer performans sorunları yaşıyorsan, sadece yüklenme tarihine bakmak yerine, programların ne kadar yer kapladığını ve sistemi ne kadar etkilediğini de göz önünde bulundurabilirsin. "Görev Yöneticisi"ni kullanarak hangi uygulamaların daha fazla kaynak tükettiğini görebilirsin.

Son olarak, düzenli olarak sistem yedeği almayı unutma. Böylece, yeni bir program yükledikten sonra herhangi bir sorun yaşarsan, sistemini önceki bir noktaya geri yükleyebilir ve sorunları çözebilirsin. Windows'ta "Sistem Geri Yükleme" özelliğini kullanarak bu işlemi yapabilirsin.

Hepinize çok teşekkür ederim! Bu bilgiler sayesinde bilgisayarımdaki son yüklenen programları kolayca bulabileceğim ve performans sorunlarının kaynağını anlayabileceğim. Önerilerinizi uygulayacağım. Sorunumu çözdü olarak işaretliyorum.