Windows 11 Sistemi Zorlar mı?

TechGuru

Administrator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,

Son zamanlarda Windows 11'e geçmeyi düşünüyorum ama aklımda bazı soru işaretleri var. Özellikle Windows 11 sistemi zorlar mı? Benim sistemim orta seviye bir donanıma sahip. İntel i5 işlemci, 8 GB RAM ve 256 GB SSD var. Windows 10 şu an sorunsuz çalışıyor ama Windows 11'e geçmek performans sorunlarına yol açar mı?
 
Ben de kısa süre önce Windows 11'e geçtim. Benzer donanım özelliklerim var: İntel i5, 8 GB RAM ve 512 GB SSD. İlk başta bazı küçük uyumsuzluklar yaşadım ama güncellemeler geldikçe sistem daha stabil hale geldi. Windows 11 daha çok görsellik ve kullanıcı deneyimi odaklı, bu yüzden çok fazla kaynak tüketmiyor. Ama eğer sisteminde çok fazla arka plan uygulaması çalıştırıyorsan, RAM yetersiz gelebilir.

Genel olarak, Windows 11 sistemi çok zorlamıyor diyebilirim. Performans konusunda da büyük bir fark hissetmedim. Umarım bu bilgi faydalı olur.
 
Benim de benzer bir sorunum vardı. Windows 11 sistemi zorlar mı diye düşünüyordum çünkü bilgisayarım biraz eski. Ryzen 3 işlemci, 8 GB RAM ve 1 TB HDD kullanıyorum. Geçiş yaptıktan sonra, özellikle başlangıçta bazı yavaşlamalar hissettim ama disk temizliği ve gereksiz uygulamaları kaldırmak bu sorunu büyük ölçüde çözdü. SSD'nin avantajını kullanarak daha hızlı bir deneyim yaşayabilirsin.

Tavsiyem, geçiş yapmadan önce yedeklerini al ve temiz bir kurulum yap. Bu sayede daha az sorunla karşılaşırsın.
 
Ben de Windows 11'e geçiş yaptım. İntel i7, 16 GB RAM ve 512 GB SSD kullanıyorum. Donanımım seninkinden biraz daha güçlü ama yine de şunu söyleyebilirim ki Windows 11 sistemi zorlamıyor. Hatta bazı oyunlarda ve uygulamalarda performans artışı bile gözlemledim.

Eğer çok fazla ağır iş yapmıyorsan, Windows 11'i rahatlıkla kullanabilirsin. Güncellemelerle birlikte performans daha da iyileşiyor.
 
Windows 11'e geçiş yapmadan önce ben de senin gibi tereddüt ediyordum. Benim sistemim de orta seviyede, AMD Ryzen 5, 8 GB RAM ve 512 GB SSD. İlk başta bazı sürücü sorunları yaşadım ama güncellemelerle bu sorunlar çözüldü. Windows 11 sistemimi zorlamadı, hatta bazı uygulamalarda daha hızlı çalıştığını fark ettim. Özellikle oyun oynuyorsan veya grafik tasarımı yapıyorsan, Windows 11'in getirdiği yeni özellikler işine yarayabilir. Genel olarak memnunum ve sana da geçiş yapmanı öneririm.
 
Ben de yakın zamanda Windows 11'e geçiş yaptım. Benim sistemim de seninle benzer, İntel i5, 8 GB RAM ve 256 GB SSD. Windows 10'da performansımdan memnundum ve Windows 11'e geçerken biraz tereddüt etmiştim. Ancak geçiş yaptıktan sonra, performansın benzer kaldığını hatta bazı durumlarda daha iyi olduğunu fark ettim. Arayüz değişiklikleri ve yeni özellikler benim için oldukça faydalı oldu. Eğer sistemin şu an sorunsuz çalışıyorsa, Windows 11'in de sistemi zorlayacağını düşünmüyorum.
 
Geri
Üst