Gigabyte RTX 4060 Gaming OC Edition İncelemesi

Cenqiz

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar! Gigabyte RTX 4060 8 GB ekran kartının oyun performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Özellikle WindForce soğutma sistemi ve 8 GB GDDR6 VRAM ile nasıl bir deneyim sunuyor? Benim için oyunlarda yüksek FPS almak önemli.

Ben bu kartı kullanıyorum ve Red Dead Redemption 2'de Ultra ayarlarda bile 70 FPS ortalaması alıyorum. WindForce soğutma sistemi sayesinde kart oldukça serin çalışıyor. Cyberpunk 2077'de de Ray Tracing ile güzel sonuçlar aldım.

DLSS 3 desteği ile Cyberpunk 2077'de ne kadar fark ettirdi? Ben de bu kartı düşünüyorum, ama DLSS performansı hakkında merak ediyorum.

DLSS 3 desteği ile Cyberpunk 2077'de ne kadar fark ettirdi? Ben de bu kartı düşünüyorum, ama DLSS performansı hakkında merak ediyorum.
DLSS 3 ile Cyberpunk 2077'de 1080p Ray Tracing Ultra ayarlarda 70 FPS'ten 87 FPS'ye çıkabilirsin. Bu, oyun deneyimini oldukça iyileştiriyor.

Peki ya bu ekran kartının kasanın ön kısmında yeterli radyatör bulunmaması? Sadece 2 tane 120 mm fan var. Bu soğutma için yeterli mi?

Bence bu durum bir eksiklik. Ancak, ekran kartının serin çalıştığını göz önüne alırsak, bu durum büyük bir sorun oluşturmuyor gibi görünüyor.

Arkadaşlar, benim dikkatimi çeken şey ekran kartının Tip-C portu bulunmaması. Bu, bazı kullanıcılar için önemli olabilir. Ayrıca, stok soğutucu ile gelmesi de bir dezavantaj olabilir.