Rss besleme iOS 16.4 RC İle Telefon Konuşmaları Daha Net

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
Apple, iOS 16.4 RC sürümünü duyurdu ve yeni sürüm ile telefon aramalarında karşı tarafın net duyulmaması sorununa çözüm getiren bir özellik ekleniliyor.

Ses İzolasyonu Özelliği Geliyor

iOS 16.4 güncellemesi, telefon aramaları için ses izolasyonu özelliğini kullanıcılara sunacak. Ayrıca bu özellik sayesinde, kullanıcının sesi öncelik kazanacak ve ortam gürültüsü azalacak.

Arka Plan Gürültüsüne Son

Ses izolasyonu özelliği, konuşmalar sırasında karşı tarafın sesinin net duyulması için arka plan gürültüsünü engelleyecek. Böylece telefon konuşmalarında yaşanan ses iletim problemleri ortadan kalkacak.

iOS-16.4-1024x575.webp

VoIP Uygulamaları Artık Sınırlı Değil

Ses izolasyonu özelliği, daha önce FaceTime, WhatsApp ve diğer VoIP uygulamalarında kullanılabiliyordu. iOS 16.4 güncellemesiyle, bu özellik artık telefon uygulamasında da kullanılabiliyor hale gelecek.

5G Türkiye’deki iPhone’larda Kullanılabilir

iOS 16.4 ile Türkiye’deki iPhone kullanıcıları 5G teknolojisinden yararlanabilecek. Ayrıca bu gelişme, internet hızında önemli bir artış sağlayacaktır.

Yeni Emoji ve Anlık Bildirimler Eklendi

Güncelleme, ayrıca yeni emojiler, web uygulamaları için anlık bildirimler ve HomeKit için hata düzeltmeleri gibi iyileştirmeler içeriyor.

Trafik Kazası Algılama Özelliği Optimizasyonları

iOS 16.4, trafik kazası algılama özelliğinde de optimizasyonlar sunarak, kullanıcıların güvenliğini artırmayı hedefliyor.

Önümüzdeki Hafta Yayınlanması Bekleniliyor

iOS 16.4 RC sürümü, final sürümü ile aynı özelliklere sahip olduğu için güncellemenin önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniliyor.

Bu özelliklerin yanı sıra, iOS 16.4 RC güncellemesiyle birlikte daha pek çok yenilik ve geliştirme de kullanıcılara sunuluyor. Özetle, iOS 16.4 RC ile telefon konuşmaları daha net ve verimli hale gelecek, ayrıca kullanıcıların yaşamını kolaylaştıracak.

iOS Nasıl Güncelleniyor: Adım Adım Kılavuz

iOS işletim sistemi, iPhone ve iPad cihazlarda kullanılan, düzenli olarak güncellenen bir sistemdir. Ayrıca bu makalede, iOS’un nasıl güncelleneceği konusunda adım adım bir rehber sunuyoruz. Ayrıca güncellemeler, cihazınızın performansını ve güvenliğini artırmaya yardımcı olur.

1. Cihazınızın uyumlu olup olmadığını kontrol edin

Öncelikle, cihazınızın mevcut iOS güncellemesiyle uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Apple’ın resmi web sitesinde veya çeşitli teknoloji bloglarında uyumlu cihazların bir listesini bulabilirsiniz.

2. Yedek alın

Güncelleme yapmadan önce, önemli verilerinizin ve ayarlarınızın bir yedeğini almanız önemlidir. iCloud veya iTunes üzerinden yedek alabilirsiniz.

3. Şarj durumunu ve Wi-Fi bağlantısını kontrol edin

Cihazınızın en az %50 şarj edilmiş olması ve güçlü bir Wi-Fi bağlantısına sahip olması gerekmekte. Ancak bu, güncelleme sırasında herhangi bir sorun yaşanmaması için önemlidir.

4. Güncellemeyi kontrol edin ve indirin

iOS güncellemesini kontrol etmek için, cihazınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme‘ye gidin. Eğer bir güncelleme mevcutsa, indirme ve yükleme seçeneklerini göreceksiniz. Ayrıca güncellemeyi indirin ve cihazınızın talimatlarını takip edin.

5. Güncellemeyi yükleyin

Güncelleme indirildikten sonra, cihazınızı şarja takın ve Wi-Fi bağlantısını kontrol edin. Ardından, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye giderek “Yükle ve Güncelle” seçeneğini belirleyin. Ancak güncelleme işlemi tamamlanana kadar cihazınızı kullanmayın.

6. Güncelleme işlemi tamamlandığında cihazınızı yeniden başlatın

Ancak güncelleme tamamlandığında, cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Ayrıca işlem tamamlandığında, cihazınızın en son iOS sürümüne güncellenmiş olduğunu göreceksiniz.

<strong>iOS 16.4 RC İle Telefon Konuşmaları Daha Net</strong> yazısı ilk önce TurkGadgets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...