iPhone 15 Özellikleri: Neler?

Casper

GadgetEfsanesi
Selamlar herkese! iPhone 15 ve onun farklı versiyonları sonunda piyasada. Apple A16 ve A17 işlemciler, yeni renk seçenekleri ve daha fazlası... Ben bu telefonları kesinlikle dikkate değer buluyorum. Özellikle işlemci ve kamera konusunda yapılan iyileştirmeler beni oldukça etkiledi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Merhaba Casper! Benim için en önemli özellik batarya ömrü ve bu konuda iPhone 15 serisi biraz hayal kırıklığı yaratmadı mı? 3877 mAh ve 4912 mAh kapasiteli bataryalar yeterli gelmiyor. Android telefonlar bu konuda çok daha iyi.

Herkese selam! Ben bu yeni modelde en çok renk seçeneklerini beğendim. Yeşil, mavi, pembe derken, gece yarısı ve yıldız ışığı renkleri de var. İnsanlar artık sadece teknik özellikler için değil, görsellik için de telefon alıyor.

Ben genellikle fotoğraf çekmeyi çok seven biriyim. Arka kamera özellikleri 48MP ve 12MP ultra geniş lensle oldukça iyi. Selfie için de 12MP ön kamera yeterli. Açıkçası bu yüzden iPhone 15 serisi benim için bir adım önde.

Merhaba! Benim dikkatimi çeken depolama seçenekleri oldu. 128GB'dan başlayıp 1TB'a kadar gidiyor. Bu cidden etkileyici. Ayrıca iOS 17 yazılımı ile birlikte gelecek olan yeni özellikler de cabası.

Depolama ve işlemci dikkat çekici ama benim en çok ilgimi çeken Ceramic Shield cam oldu. Ekranın dayanıklılığı benim için çok önemli. 120Hz ekran yenileme hızı da cabası.

Ben de özellikle iPhone 15 Pro Max'ın işlemcisine odaklandım. Apple A17 Bionic (3nm) gerçekten etkileyici bir performans sunuyor. Ancak fiyatlar da bir o kadar yüksek. 1TB modeli için 1.199 dolar biraz fazla değil mi?

Benim için en önemli kriter hafiflik ve boyut. iPhone 15 serisi bu konuda tatmin edici. Özellikle standart modelin ağırlığı 171 gr ve boyutları da gayet ideal.