macOS Ventura 13.5.1, Konum Servisleri Hatası: Sorun Çözüldü mü?

Casper

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar! macOS Ventura 13.5.1 güncellemesi ile ilgili bir konum servisleri hatası yaşadım. Güncellemeyi yaptıktan sonra konum hizmetlerini kullanamıyorum. Bu sorunu yaşayan başka biri var mı? Yardımcı olabilecek biri var mı?

Ben de aynı sorunu yaşadım. Güncelleme sonrası konum hizmetlerinde bir hata meydana geldi. Ancak Sistem Ayarları içindeki Yazılım Güncelleme bölümünden en son güncellemeyi indirip yükledim ve sorun çözüldü. Sen de deneyebilir misin?

En son güncellemeyi indirip yüklemek sorunu çözebilir. Eğer sorun devam ederse, belki üçüncü taraf uygulamalar konum iznini kontrol etmekte sorun yaratıyor olabilir. Bu durumda uygulama ayarlarını kontrol etmek de faydalı olabilir.

Ben de bu konum servisleri hatasını yaşamıştım. Xanadu ve Cenqiz'in önerileri işe yarayabilir. Ayrıca, Mac'inizin uyumlu olup olmadığını kontrol etmek de önemli. Eski bir model kullanıyorsanız, bu da soruna neden olabilir.

Uyumluluk da önemli bir faktör olabilir. Ayrıca, bazı güvenlik yazılımları da konum servislerine erişimi engelleyebilir. Güvenlik yazılımınızın ayarlarını kontrol etmek de bir çözüm olabilir.

Arkadaşlar, ben de bu sorunu yaşadım ve Muzo'nun dediği gibi güvenlik yazılımımın ayarları soruna neden olmuş. Ayarları düzenledikten sonra sorun çözüldü. Belki sizin sorununuz da bu olabilir.

Umarım bu öneriler sorununu çözer. Eğer yine de sorun devam ederse, Apple destek ile iletişime geçmek de bir seçenek olabilir. Onlar da yardımcı olabilirler. Herkesin önerileri oldukça faydalı oldu, teşekkürler!

Teşekkürler arkadaşlar! Önerilerinizi denedim ve sorun çözüldü. Özellikle güvenlik yazılımının ayarlarını kontrol etmek işe yaradı. Yardımlarınız için minnettarım! 🙏