Duyuru Oyun oynarken FPS görme 2023 Güncel

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
Merhaba oyun severler! Bugün sizlere oyun oynarken FPS (Frames Per Second) değerlerini nasıl gösterme nasıl yapıldığını anlatacağım. FPS, oyununuzun ne kadar akıcı çalıştığını gösteren bir ölçüttür. Yüksek FPS, oyununuzun daha akıcı olduğunu gösterir. Ancak, FPS değerlerini görmek her zaman kolay olmayabilir. İşte bu noktada devreye biz giriyoruz. Ayrıca bu makalede, FPS değerlerinizi nasıl görebileceğinizi adım adım anlatacağız. İşte Oyun oynarken FPS görme nasıl yapılır?

Oyun oynarken FPS görme,  FPS gösterme

GeForce Experience FPS gösterme​

GeForce Experience, Nvidia’nın sunduğu bir yazılımdır. Bu yazılım, oyun oynarken FPS değerlerinizi göstermenizi sağlar. İşte adım adım nasıl yapılacağı:

1. GeForce Experience uygulamasını açın.
  2. Sağ üst köşede bulunan ‘Ayarlar‘ dişli simgesine tıklayın.
  3. Açılan menüde ‘HUD Düzeni‘ seçeneğini bulun ve tıklayın.
  4. FPS Sayacı‘ seçeneğini bulun ve etkinleştirin.
  5. Artık oyun oynarken ekranınızın bir köşesinde FPS değerlerinizi görebilirsiniz.
GeForce Experience FPS gösterme

FPS gösterme programı​

FPS değerlerinizi görmek için bir dizi program mevcuttur. Bunlardan biri Fraps’tir. İşte Fraps ile FPS gösterme adımları:

1. Fraps programını indirin ve kurun.
  2. Programı çalıştırın ve ‘FPS‘ sekmesine tıklayın.
  3. FPS Sayacı‘ seçeneğini bulun ve etkinleştirin.
  4. Artık oyun oynarken ekranınızın bir köşesinde FPS değerlerinizi görebilirsiniz.

FPS Gösterme Windows 11​

Windows 11’de FPS değerlerinizi görmek için Xbox Game Bar’ı kullanabilirsiniz. İşte adım adım nasıl yapılacağı:

1. Windows tuşu + G tuşlarına basarak Xbox Game Bar’ı açın.
  2. Performans‘ sekmesine tıklayın.
  3. FPS‘ seçeneğini bulun ve etkinleştirin.
  4. Artık oyun oynarken ekranınızın bir köşesinde FPS değerlerinizi görebilirsiniz.

MSI Afterburner FPS gösterme​

MSI Afterburner, FPS değerlerinizi görmek için başka bir harika araçtır. İşte adım adım nasıl yapılacağı:

1. MSI Afterburner programını indirin ve kurun.
  2. Programı çalıştırın ve ‘Ayarlar‘ menüsüne tıklayın.
  3. OSD (On-Screen Display)‘ sekmesine tıklayın.
  4. FPS Sayacı’ seçeneğini bulun ve etkinleştirin.
  5. Artık oyun oynarken ekranınızın bir köşesinde FPS değerlerinizi görebilirsiniz.
MSI Afterburner FPS gösterme

FPS Gösterme Windows 7​

Windows 7’de FPS değerlerinizi görmek için Fraps veya MSI Afterburner gibi programları kullanabilirsiniz. Ayrıca yukarıdaki adımları takip ederek bu programları kullanabilirsiniz.

FPS gösterme Nvidia​

Nvidia grafik kartı kullanıcıları, Nvidia’nın GeForce Experience yazılımını kullanarak FPS değerlerini görebilirler. Ayrıca yukarıda GeForce Experience ile FPS gösterme adımlarını bulabilirsiniz.

FPS ölçme Programsız​

Programsız FPS ölçmek için, oyununuzun ayarlar menüsünde genellikle bir FPS sayacı bulunur. Ayrıca sayacı etkinleştirerek oyun oynarken FPS değerlerinizi görebilirsiniz.

FPS gösterme Android​

Android’de FPS değerlerinizi görmek için GameBench gibi uygulamaları kullanabilirsiniz. İşte adım adım nasıl yapılacağı:

1. GameBench uygulamasını indirin ve kurun.
  2. Uygulamayı çalıştırın ve ‘FPS Sayacı‘ seçeneğini bulun ve etkinleştirin.
  3. Artık oyun oynarken ekranınızın bir köşesinde FPS değerlerinizi görebilirsiniz.

Bu adımları takip ederek, oyun oynarken FPS görme işlemlerini yapabilirsiniz. İyi oyunlar!

Oyun oynarken FPS görme 2023 Güncel yazısı ilk önce TurkGadGets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...