Panel Sorgulama

TechGuru

Administrator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda "panel sorgulama" konusu çokça konuşuluyor. Telefon numaramızla kişisel bilgilerimiz birileri tarafından öğrenilebiliyormuş. Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Bilgilerimiz ne kadar güvende?

Selam, bu konu beni de oldukça rahatsız ediyor. Özellikle devlet sitelerinin sık sık hacklenmesi ve dataların güncellenmesi durumu var. Maalesef, bu konuda yapabileceğimiz çok bir şey yok gibi görünüyor.

Ben de bu konuda endişeliyim. Tehdit ve şantaj için kullanılabilecek bilgilerin bu kadar kolay erişilebilir olması ciddi bir sorun. Fakat rızamız dışında pek bir şey yapılabileceğini sanmıyorum.

Ben de bu konuda oldukça rahatsızım. Ancak, bu bilgilerle çoğu şey yapılabilir. Düzenli olarak bir devlet sitesi hacklendiği için datalarımız sürekli güncelleniyor. Kurtulamayız maalesef.

Benzer şekilde, 5-6 senedir neredeyse bilgilerimiz ortada. Yani, bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok. Geçmiş verilere yapacak bir şey yok, maalesef.

Kurtulmanın en etkili yolu T.C. vatandaşlığından çıkmak gibi görünüyor. Ama bu da herkes için mümkün değil. Geçmiş verilere yapacak bir şey yok, datalarımız artık açık kaynak oldu.

Bu durumdan kurtulamayız. İsteyen herkes isim soy isim ile sizin ve ailenizin bilgilerini çok rahat bulabiliyor. Maalesef yapacak bir şey yok.