Rss besleme WhatsApp, Takip Etmek İçin ‘Kanallar’ Özelliğini Tanıttı

  • Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
WhatsApp, popüler sohbet platformuna gelen bir feed tarzı tek yönlü yayın hizmeti olan ‘Kanallar‘ı bugün tanıttı. Bu yeni özellikle, yöneticiler takipçilere metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anketler gönderebilecekler.

WhatsApp, Kanallar’ı “kişilerden ve organizasyonlardan önemli güncellemeleri almanın basit, güvenilir ve özel bir yolu” olarak tanımlıyor. Hobi, spor takımları ve yerel yetkililerden gelen güncellemeleri örnek olarak gösteriyor. Yöneticilerin kişisel bilgileri takipçilerden gizli tutuluyor. Bu nedenle telefon numarası ve profil fotoğrafı gibi bilgiler gösterilmeyecek.

Benzer şekilde, bir kanalı takip etmek, telefon numaranızı yöneticiye veya diğer takipçilere açıklamayacak. Yöneticilerin ayrıca kanallarından ekran görüntüsü almayı ve iletileri yönlendirmeyi engelleme seçeneği olacak. Ayrıca bu özelliğin keşfedilebileceği bir dizin oluşturuyor. Bir davet linkinden de bir kanala ulaşılabileceğini belirtiyor. Yöneticiler, kanallarını kimlerin takip edebileceğine ve dizinde listelenip listelenmeyeceğine karar verebiliyor.

Whatsapp Kanallar


Kanallar, Durumunuzun, takip ettiğiniz herhangi bir kanalın yaşayacağı, sohbetlerinizden ayrı yeni sekme olan Güncellemeler’de bulunabiliyor. Önemli bir not olarak, kanallar varsayılan olarak uçtan uca şifrelenmiş değildir. Ancak WhatsApp bunu bir gelecek seçeneği olarak araştırıyor.

Kanal geçmişi, WhatsApp sunucularında en fazla 30 gün kalır. Meta’ya ait olan şirket, güncellemelerin takipçilerin cihazlarından daha hızlı bir şekilde kaybolmasını sağlıyor. Ayrıca yollar ekleyeceğini söylüyor. Başlangıçta, WhatsApp, “önde gelen küresel organizasyonlar ve seçkin organizasyonlar” ile birlikte Kanalları Kolombiya, Singapur’a getiriyor. Daha fazla ülkede “önümüzdeki aylarda” kanal oluşturmaya başlanması bekleniliyor.

WhatsApp, Takip Etmek İçin ‘Kanallar’ Özelliğini Tanıttı yazısı ilk önce TurkGadGets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...
 
Geri
Üst