Duyuru WhatsApp Yüksek Kalite Video Gönderme

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Enes
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes

Administrator
Yönetici
WhatsApp, dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak, WhatsApp’ta video gönderirken, videoların kalitesi genellikle düşer. Bu, WhatsApp’ın videoları sıkıştırması ve boyutlarını küçültmesi nedeniyle olur. Ancak, yakın zamanda yapılan bir güncelleme ile WhatsApp yüksek kalite video gönderme özelliği kullanıma sunulmuştur. İşte WhatsApp‘ta yüksek kalite video nasıl gönderilir:

WhatsApp yüksek kalite video gönderme

Adım 1: Sohbete Girin​

İlk olarak, video göndereceğiniz sohbete girin. Bu, bir kişi veya bir grup sohbeti olabiliyor.

Adım 2: Artı Simgesine Dokunun​

Sohbete girdikten sonra, ekranın altında bulunan artı (+) simgesine dokunun. Bu, medya eklemenizi sağlar.

Adım 3: Fotoğraf ve Video Arşivini Seçin​

Artı simgesine dokunduktan sonra, “Fotoğraf ve Video Arşivini” seçin. Bu, telefonunuzdaki fotoğrafları ve videoları gösterir.

Adım 4: Videoya Dokunun​

Fotoğraf ve Video Arşivini açtıktan sonra, göndermek istediğiniz videoya dokunun.

Adım 5: Medya Kalitesini HD Olarak Seçin​

Videoya dokunduktan sonra, “Medya Kalitesi” seçeneğini bulun ve “HD” olarak seçin. Bu, videonun yüksek kalitede gönderilmesini sağlar.

Adım 6: Gönderin​

Son olarak, “Bitti” düğmesine dokunun ve videoyu gönderin.

Unutmayın, HD kalitede videolar daha uzun süre gönderiliyor ve daha fazla veri kullanıyor. Unutmayın, videolar HD kalitede olsa bile biraz sıkıştırılıyor. Bu yüzden, videonun tam orijinal kalitesi her zaman korunmayabiliyor.

Bu rehber, WhatsApp yüksek kalite video gönderme nasıl yapıldığını anlamanıza yardımcı olmuştur. Böylece, arkadaşlarınızla ve ailenizle yüksek kalitede videolar paylaşabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp yüksek kalite video gönderme ile alakalı görüş ve önerilerinizi Forum sayfamızda bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi sohbetler!

WhatsApp Yüksek Kalite Video Gönderme Sıkça Sorulan Sorular​

1. WhatsApp durum video kalitesi düşüyor, neden?​

WhatsApp, videoları daha hızlı göndermek ve daha az veri kullanmak için sıkıştırır. Ayrıca bu, video kalitesinin düşmesine neden olabiliyor. Ancak, WhatsApp’ın yeni güncellemesi ile artık videoları HD kalitede gönderebilirsiniz.

2. WhatsApp durum video kalitesi nasıl yükseltiliyor?​

WhatsApp durum videonuzun kalitesini ‘HD‘ yapmak için, paylaşım sırasında ‘Medya Kalitesi‘ni ‘HD‘ olarak ayarlayın. Bu, videonun yüksek kalitede gönderilmesini sağlar.

3. WhatsApp durum video kalitesi iPhone’da düşüyor, ne yapmalıyım?​

iPhone’da da WhatsApp videoları sıkıştırılıyor. Ancak, “Medya Kalitesi” seçeneğini “HD” olarak seçerek videoları yüksek kalitede gönderebilirsiniz.

4. iPhone’da kalite düşmeden video nasıl gönderiliyor?​

iPhone’da kalite düşmeden video göndermek için, videoyu seçerken “Medya Kalitesi” seçeneğini “HD” olarak seçin. Ayrıca bu, videonun yüksek kalitede gönderilmesini sağlar.

5. WhatsApp’ta video kalitesi neden düşüyor?​

WhatsApp, videoları daha hızlı göndermek ve daha az veri kullanmak için sıkıştırır. Bu, video kalitesinin düşmesine neden olur.

6. WhatsApp’ta kaliteli durum nasıl paylaşılıyor?​

WhatsApp’ta yüksek kaliteli durum paylaşmak için, durum oluştururken ‘HD‘ seçeneğini seçin. Bu, durumun yüksek kalitede paylaşılmasını sağlar.

7. WhatsApp durum kalitesi nasıl yükseltiliyor?​

WhatsApp durum kalitesini yükseltmek için, durumunuzu oluştururken “Medya Kalitesi” seçeneğini “HD” olarak seçin. Ayrıca bu, durumun yüksek kalitede paylaşılmasını sağlar.

8. iPhone’da WhatsApp’ta kaliteli video nasıl gönderiliyor?​

iPhone’da WhatsApp’ta yüksek kaliteli bir video göndermek için, videoyu seçtiğinizde ‘Medya Kalitesi‘ni ‘HD‘ olarak ayarlayın. Bu, videonun yüksek kalitede gönderilmesini sağlar.

WhatsApp Yüksek Kalite Video Gönderme yazısı ilk önce TurkGadGets üzerinde ortaya çıktı.

Okumaya devam et...