Windows 10 İçin Kaç GB RAM Gerekir?

Cenqiz

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, yeni bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Windows 10 için kaç GB RAM gerekir? 4 GB yeterli olur mu?

Windows 10 için kaç GB RAM gerekir sorusuna yanıt olarak, 4 GB asgari gereksinimdir, ancak daha iyi bir performans için 8 GB önerilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Windows 10 için kaç GB RAM gerekir sorusunun yanıtı kullanımına bağlı. Eğer oyun oynamayacaksan, 4 GB yeterli olabilir. Ama oyun oynayacaksan, 8 GB veya daha fazla olmalı.

Ben de bu konuda bir şeyler okudum. Windows 10 için kaç GB RAM gerekir diye düşünürken, 32-bit veya 64-bit sistem olup olmadığına da dikkat etmek gerek. 32-bit için maksimum 4 GB, 64-bit için daha fazla RAM kullanabilirsiniz.

Windows 10 için kaç GB RAM gerekir sorusuna yanıt verirken, kullanım amacınızı ve sistem tipinizi de göz önünde bulundurmalısınız.

Peki ya gelecekteki güncellemeler? Windows 10 için kaç GB RAM gerekir sorusuna yanıt verirken, gelecekteki güncellemeleri de düşünmek gerekir. Daha fazla RAM, gelecekteki gereksinimlere de uyum sağlar.

Birçok farklı bakış açısı sunuldu. İhtiyacınıza ve kullanım amacınıza bağlı olarak en uygun RAM miktarını seçebilirsiniz.