0x80070017 Hata Kodu Ne Demek?

Casper

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, Bilgisayarımı güncellemeye çalışırken sürekli olarak "0x80070017" hata kodu ile karşılaşıyorum. Bu hata, Windows Güncelleme sırasında ortaya çıkıyor ve güncelleme işlemini tamamlayamıyorum. Bu durum beni oldukça zorluyor çünkü güncellemeleri yapamıyorum. Bu hata kodunun ne anlama geldiğini ve nasıl düzeltebileceğimi bilen var mı?

0x80070017 hata kodu ne demek?

Çözüm
Selam Casper, bu hata kodu genellikle dosya hasarı veya okunamayan dosyalarla ilgili oluyor. İlk adım olarak, Windows Güncelleme bileşenlerini sıfırlamayı deneyebilirsin. Bunun için Komut İstemi'ni yönetici olarak aç ve 'net stop wuauserv', 'net stop cryptSvc', 'net stop bits', ve 'net stop msiserver' komutlarını çalıştır. Ardından, 'C:\Windows\SoftwareDistribution' ve 'C:\Windows\System32\catroot2' klasörlerini sil. Sonra, daha önce durdurduğun hizmetleri 'net start wuauserv', 'net start cryptSvc', 'net start bits', ve 'net start msiserver' komutları ile tekrar başlat.
Selam Casper, bu hata kodu genellikle dosya hasarı veya okunamayan dosyalarla ilgili oluyor. İlk adım olarak, Windows Güncelleme bileşenlerini sıfırlamayı deneyebilirsin. Bunun için Komut İstemi'ni yönetici olarak aç ve 'net stop wuauserv', 'net stop cryptSvc', 'net stop bits', ve 'net stop msiserver' komutlarını çalıştır. Ardından, 'C:\Windows\SoftwareDistribution' ve 'C:\Windows\System32\catroot2' klasörlerini sil. Sonra, daha önce durdurduğun hizmetleri 'net start wuauserv', 'net start cryptSvc', 'net start bits', ve 'net start msiserver' komutları ile tekrar başlat.

Çözüm
Ayrıca, güncelleme dosyalarını doğrudan Microsoft'un resmi web sitesinden indirip yüklemeyi deneyebilirsin. Bazen, Windows Güncelleme servisi üzerinden yapılan otomatik güncellemeler hata verebiliyor. Microsoft Update Kataloğu'nu kullanarak ihtiyacın olan güncellemeyi manuel olarak indirip yüklemeyi deneyebilirsin.

Casper, bu hata bazen diskteki hatalardan da kaynaklanabilir. 'chkdsk' komutunu çalıştırmak, sürücünüzdeki hataları tespit etmenize ve düzeltmenize yardımcı olabilir. Komut İstemi'ni yönetici olarak aç ve 'chkdsk /f /r' komutunu çalıştır. Bu işlem, sürücünüzdeki hataları onaracaktır, ancak biraz zaman alabilir.

Merhaba, eğer bu adımlar işe yaramazsa, Windows Güncelleme geçmişinizi temizlemeyi deneyebilirsiniz. 'Ayarlar' > 'Güncelleme ve Güvenlik' > 'Windows Update' > 'Güncelleme geçmişini görüntüle' > 'Güncellemeleri kaldır' yoluyla geçmişteki başarısız güncellemeleri temizleyin. Bazen bu, yeni güncellemelerin düzgün bir şekilde yüklenmesine yardımcı olabilir.

Casper, ayrıca, güncelleme dosyalarının indirildiği klasörde bir sorun olabilir. Windows Güncelleme bileşenlerini sıfırladıktan sonra, 'C:\Windows\SoftwareDistribution\Download' klasörünü boşaltmayı deneyin. Bu, güncelleme dosyalarının yeniden indirilmesini sağlayacak ve olası bozuk dosya sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Herkese çok teşekkür ederim! Güncelleme bileşenlerini sıfırladıktan ve sistem dosyası taraması yaptıktan sonra, sorunu çözebildim. Şimdi güncellemeleri sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyorum