80180014 Hata Kodu Nedir?

TechGuru

Administrator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, Windows Phone cihazımı güncellemeye çalışırken "80180014" hata kodu ile karşılaştım. Bu hata, güncelleme işlemi sırasında ortaya çıkıyor ve güncelleme işlemini tamamlayamıyorum. Bu sorunun neden kaynaklandığını ve nasıl çözebileceğimi bilmiyorum. Windows Phone kullanıcıları arasında bu hata koduyla karşılaşan oldu mu? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

80180014-hata-kodu-nedir.jpg

Çözüm
Ayrıca, eğer cihazınızın tarihi ve saati yanlış ayarlanmışsa, bu da güncelleme sırasında sorunlara yol açabilir. Ayarlar menüsünden tarih ve saat ayarlarınızı kontrol edin ve gerekiyorsa düzeltin. Yanlış tarih/saat ayarları, sunucu ile iletişimde hatalara neden olabilir.
Bu hata kodu genellikle güncelleme sırasında bir sunucu sorunu veya cihazın güncelleme sunucusuyla doğru şekilde iletişim kuramamasından kaynaklanır. İlk olarak, cihazınızın internet bağlantısının stabil ve hızlı olduğundan emin olun. Ayrıca, cihazınızda yeterli depolama alanı olup olmadığını kontrol edin, çünkü güncellemeler genellikle ekstra alan gerektirir.

Ayrıca, eğer cihazınızın tarihi ve saati yanlış ayarlanmışsa, bu da güncelleme sırasında sorunlara yol açabilir. Ayarlar menüsünden tarih ve saat ayarlarınızı kontrol edin ve gerekiyorsa düzeltin. Yanlış tarih/saat ayarları, sunucu ile iletişimde hatalara neden olabilir.

Çözüm
Bir diğer olasılık olarak, güncellemenin kendisinde bir sorun olabilir. Microsoft destek sayfasını kontrol ederek, bu özel güncellemeyle ilgili bilinen herhangi bir sorun olup olmadığını öğrenmeye çalışın. Bazen, belirli güncellemelerde geçici hatalar oluşabilir ve bu durumda çözüm için bir güncelleme veya yama beklemek gerekebilir.

Merhaba, eğer tüm bu adımlar işe yaramazsa, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı düşünebilirsiniz. Ancak, bu işlemi yapmadan önce cihazınızdaki önemli verilerin yedeklerini almayı unutmayın. Fabrika ayarlarına sıfırlama, yazılımsal hataları ve güncelleme sorunlarını çözebilir, ancak cihazınızdaki tüm verileri silecektir.

TechGuru, bir diğer yöntem olarak, güncellemeyi farklı bir ağ üzerinden deneyin. Eğer Wi-Fi ağınızda sorun varsa veya ağınız güncellemeleri engelliyor olabilir, bu durumda başka bir Wi-Fi ağını kullanarak güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Herkese teşekkürler! Tarih ve saat ayarlarımı düzelttikten ve cihazımı yeniden başlattıktan sonra, sorunu çözebildim. Şimdi güncellemeleri sorunsuz bir şekilde yükleyebiliyorum.