0x8007025d Hata Kodu Nedir?

Enes

Administrator
Yönetici
Yakın zamanda Windows 10'u USB üzerinden yeniden yüklemeye çalışırken "0x8007025d" hatasıyla karşılaştım. Kurulum sürecinde %30 civarında bu hata ekranıyla karşılaşıyorum ve işlem ilerlemiyor. İnternette bazı çözümlere baktım ama tam olarak ne yapmam gerektiğinden emin değilim. Bilgisayarımda önemli işlerim var ve bu yüzden hızlıca çözüm bulmam gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı?

Çözüm
Bu hata kodu genellikle medya, hafıza veya depolama sorunlarıyla ilgili olduğundan, Enes'in sorununun birkaç farklı şekilde çözülebileceğini düşünüyorum. Enes, eğer yukarıdaki önerilerden hiçbiri işe yaramazsa, başka bir bilgisayarda Windows 10 USB kurulum sürücüsünü oluşturmayı deneyebilirsin. Bazen farklı bir sistemde yapılan kurulum medyası sorunları çözebilir.
Merhaba, bu hatanın yaygın bir nedeni, genellikle USB sürücünüzdeki bozuk verilerdir. Öncelikle, Windows 10 kurulum medyanızı yeniden oluşturmayı deneyin. Microsoft'un resmi web sitesinden Windows 10 medya oluşturma aracını indirip, USB belleğinizi biçimlendirerek yeniden kurulum yapmayı deneyin.

Cihan'ın önerisi iyi bir başlangıç, ancak eğer sorun devam ederse, RAM'de bir sorun olabilir. Bazı kullanıcılar, RAM'lerini çıkarıp tekrar yerine takarak veya farklı RAM yuvalarını kullanarak bu hatayı çözebildiklerini belirtmişler. Eğer bilgisayarında birden fazla RAM modülü varsa, bunları tek tek deneyerek kurulumu yapmayı dene.

Merhaba, benzer bir sorunu geçen yıl yaşamıştım ve sorun aslında Windows 10 ISO dosyasında saklıydı. İndirdiğin ISO dosyasının hasarlı veya eksik olabileceğini unutma. Microsoft'un web sitesinden en son sürümü indirip, medya oluşturma aracıyla yeni bir USB kurulum sürücüsü hazırla. Bu, çoğu zaman bu tür sorunları çözmekte etkili oluyor.

Antivirüs yazılımınızı geçici olarak devre dışı bırakmayı unutmayın. Bazı antivirüs programları, özellikle de üçüncü parti yazılımlar, Windows kurulum sürecine müdahale edebiliyor. Kurulum sırasında antivirüsü kapatıp, işlemden sonra tekrar etkinleştirmeyi dene.

@Enes bir diğer kontrol etmen gereken şey de BIOS sürümündür. Eski bir BIOS sürümü bu tür hatalara neden olabilir. Anakart üreticinin web sitesinden en güncel BIOS sürümünü indirip yüklemeyi deneyin. Ancak dikkatli olun, çünkü BIOS güncellemesi riskli olabilir ve yanlış yapılırsa sistem zarar görebilir.

USB portunun kendisinde bir sorun olabilir. Eğer mümkünse, farklı bir USB portunu kullanarak kurulum yapmayı dene. Özellikle USB 3.0 portları bazen bu tür sorunlara neden olabiliyor.

Herkese selam, bir başka ipucu da, kurulum sırasında internet bağlantısını kesmektir. Bazı durumlarda, Windows kurulumu sırasında internet üzerinden güncellemeleri indirmeye çalışır ve bu süreç bazen hata kodu 0x8007025d'ye yol açabilir. Kurulum sırasında interneti devre dışı bırakmayı deneyin ve kurulum tamamlandıktan sonra tekrar bağlanın.

Bu hata kodu genellikle medya, hafıza veya depolama sorunlarıyla ilgili olduğundan, Enes'in sorununun birkaç farklı şekilde çözülebileceğini düşünüyorum. Enes, eğer yukarıdaki önerilerden hiçbiri işe yaramazsa, başka bir bilgisayarda Windows 10 USB kurulum sürücüsünü oluşturmayı deneyebilirsin. Bazen farklı bir sistemde yapılan kurulum medyası sorunları çözebilir.

Çözüm
Herkese çok teşekkür ederim! Sorunu çözdüm. Sorun, kullanmış olduğum USB bellekteki bir hata imiş. Yeni bir USB sürücü kullanarak Windows 10 medya oluşturma aracıyla tekrar bir kurulum sürücüsü hazırladım ve bu sefer kurulum sorunsuz tamamlandı.

Yeni Konular

Son mesajlar

Geri