ERR_TIMED_OUT Hatası Nasıl Çözülür?

Enes

Administrator
Yönetici
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 güncellemesinden sonra birkaç gündür bazı sitelere erişmeye çalıştığımda "ERR_TIMED_OUT" hatası alıyorum. İnternete bağlıyım ve bağlantımda genel bir sorun yok gibi görünüyor. Ancak, bu hata nedeniyle belirli sitelere erişemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Denediğim yöntemler arasında tarayıcıyı yeniden başlatmak, modem resetlemek ve DNS ayarlarını değiştirmek var ama sonuç alamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler!

Çözüm
ERR_TIMED_OUT hatası genellikle internet bağlantısı, DNS ayarları veya tarayıcı sorunlarından kaynaklanır. İlk olarak, modeminizi yeniden başlatın ve internet bağlantınızı kontrol edin. Modeminizi yeniden başlattıktan sonra hala aynı sorunu yaşıyorsanız, DNS ayarlarınızı Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) veya OpenDNS (208.67.222.222 ve 208.67.220.220) olarak değiştirmeyi deneyin. Ayrıca tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizleyin. Sorun devam ederse, tarayıcı ayarlarınızda proxy ayarlarını kontrol edin ve varsa devre dışı bırakın.
ERR_TIMED_OUT hatası genellikle internet bağlantısı, DNS ayarları veya tarayıcı sorunlarından kaynaklanır. İlk olarak, modeminizi yeniden başlatın ve internet bağlantınızı kontrol edin. Modeminizi yeniden başlattıktan sonra hala aynı sorunu yaşıyorsanız, DNS ayarlarınızı Google DNS (8.8.8.8 ve 8.8.4.4) veya OpenDNS (208.67.222.222 ve 208.67.220.220) olarak değiştirmeyi deneyin. Ayrıca tarayıcınızın önbelleğini ve çerezlerini temizleyin. Sorun devam ederse, tarayıcı ayarlarınızda proxy ayarlarını kontrol edin ve varsa devre dışı bırakın.

Çözüm
Complete Internet Repair adlı ücretsiz bir yazılımı kullanarak internet bağlantı ayarlarınızı onarmayı deneyebilirsiniz. Bu yazılım, bağlantı sorunlarını otomatik olarak teşhis eder ve düzeltir. Ayrıca tarayıcınızı güncellemeyi veya başka bir tarayıcı kullanmayı deneyin. Sorunun tarayıcı kaynaklı olup olmadığını görmek için Opera veya Firefox gibi alternatif tarayıcılarla test yapabilirsiniz.

ERR_TIMED_OUT hatası, bazen bilgisayarınızın ağ ayarlarından veya güvenlik duvarı ayarlarından kaynaklanabilir. Güvenlik duvarı veya antivirüs yazılımınızın tarayıcı trafiğini engelleyip engellemediğini kontrol edin. Eğer sorun bu ise, ilgili programda bir istisna kuralı oluşturarak tarayıcınıza izin verin. Ayrıca, Windows'un yerleşik Ağ Sorun Gidericisi'ni kullanarak sorunu tespit etmeye çalışabilirsiniz.

Benzer bir sorunu yaşadığımda modemimi fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kalmıştım. Modeminizin ayarlarını fabrika ayarlarına döndürüp tekrar kurulum yapmayı deneyin. Ayrıca, kablo bağlantılarınızı kontrol edin ve mümkünse farklı bir modem veya router kullanarak test yapın.

Yeni Konular

Geri