Kenan

GadgetKoruyucu
Merhaba arkadaşlar, Bugün sabah Instagram’a girmek istediğimde erişim sağlayamadım ve internet üzerinde araştırma yaparak nedenini öğrenmeye çalıştım. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından Instagram'a erişim engeli getirildiği anlaşılıyor. Bu durumu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Ne yapmamız gerekiyor?

Instagram'ın neden kapatıldığı hakkında resmi bir açıklama yapılmış. Bakan Uraloğlu, platformun bazı kurallara uymadığını ve bu yüzden erişim engeli getirildiğini belirtti. Kurallara uyduklarında tekrar açılacaktır.

Resmi açıklamalar yapılana kadar beklemekten başka çaremiz yok gibi görünüyor. Eğer işiniz Instagram’a bağlıysa, VPN kullanarak geçici bir çözüm bulabilirsiniz.

Aynı sorunla karşılaştım ve VPN kullanarak erişim sağlayabildim. Ancak, uzun vadede çözüm için Instagram’ın kurallara uyması gerekecek gibi görünüyor

Bakanlık yetkililerinin açıklamalarına göre, Instagram kurallara uyduğunda erişim yasağı kaldırılacak. Şu an için beklemekten başka çare yok gibi.

@Türk önerisiyle Twitter'dan anlık bilgi alıyorum. Resmi açıklamalara göre bu durumun geçici olduğunu öğrendim. Teşekkürler!

Yeni Konular

Geri