iPhone Yerine Ne Alınabilir?

iPhone yerine ne alınabilir sorusuna benim cevabım Samsung Galaxy serisi olacak. Özellikle Galaxy S21 Ultra modeli, kamera ve performans açısından iPhone ile yarışabilir. Ayrıca, Android işletim sistemi sayesinde daha fazla özelleştirme imkanı sunuyor. Yani, eğer özelleştirme ve yüksek performans istiyorsanız, Galaxy S21 Ultra iyi bir alternatif.

Benim önerim OnePlus olurdu. Özellikle OnePlus 9 Pro, hızlı şarj ve yüksek performansı ile dikkat çekiyor. Fiyatı da iPhone'a göre daha uygun. Kamera kalitesi de oldukça iyi. Yani, bütçe dostu ve yüksek performanslı bir telefon arıyorsanız, OnePlus 9 Pro'yu düşünebilirsiniz.

Eğer iPhone'un kullanıcı dostu arayüzünü seviyorsanız, ama farklı bir marka denemek istiyorsanız, Google Pixel serisini öneririm. Özellikle Pixel 5 modeli, kullanıcı dostu bir arayüze sahip ve kamera kalitesi de oldukça iyi. Ayrıca, Android'in en temiz versiyonunu sunuyor.

Huawei'nin P serisi de göz ardı edilmemeli. Özellikle P40 Pro, kamera ve pil ömrü açısından oldukça iyi. Ancak, Google servislerinin olmaması bir handikap. Yine de, bu sorunu çeşitli yollarla aşabilirsiniz. Eğer bu handikapı göze alabilirseniz, P40 Pro harika bir seçenek.

Eğer oyun oynamayı seviyorsanız ve iPhone yerine ne alınabilir diye düşünüyorsanız, Asus ROG Phone 5'i öneririm. Oyun performansı muazzam ve ekran yenileme hızı da oldukça yüksek. Yani, oyun için bir telefon arıyorsanız, bu model tam size göre.

Benim önerim Xiaomi olurdu. Özellikle Mi 11 Ultra, kamera ve ekran kalitesi açısından oldukça iyi. Fiyatı da iPhone'a göre daha uygun. Ayrıca, MIUI arayüzü oldukça kullanıcı dostu ve özelleştirilebilir.

Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve iPhone yerine ne alınabilir diye düşünüyorsanız, Realme markasını öneririm. Realme 8 Pro, uygun fiyatı ve iyi özellikleri ile dikkat çekiyor. Kamera kalitesi ve pil ömrü de oldukça iyi.

Benim önerim Sony'nin Xperia serisi olurdu. Özellikle Xperia 1 III, video ve fotoğraf çekimleri için oldukça iyi. Ayrıca, 4K ekran kalitesi ve Dolby Atmos ses sistemi ile multimedya deneyimi üst düzey.