Rufus İle Windows 11 Gereksinimlerini Aşma

Enes

Administrator
Yönetici
Windows 11'i eski veya uyumlu olmayan bir sistemde yüklemek istiyor ancak TPM 2.0, Secure Boot ve yüksek RAM gereksinimleri sizi durduruyor mu? Çözüm basit: Rufus kullanarak bu gereksinimleri nasıl kaldırabileceğinizi adım adım anlatalım. İlk adım olarak Rufus'u buradan indirebilirsiniz.

Rufus ile Windows 11 Gereksinimlerini Kaldırma:​

1. Rufus'un Gücü:Rufus, kullanıcıların ISO dosyalarını USB sürücülere yazdırmalarını sağlayan güçlü bir araçtır. Windows 11 gibi işletim sistemlerini kurmak için idealdir.
  2. Windows 11 Gereksinimlerine Genel Bakış:Windows 11, TPM 2.0, Secure Boot ve en az 4 GB RAM gibi spesifik gereksinimler sunar. Bu gereksinimler, bazı eski bilgisayarlarda bulunmayabilir.
  3. Rufus ile Gereksinimleri Kaldırma:Rufus aracını kullanarak, Windows 11 ISO dosyanızı seçin ve "Remove requirement for 4 GB+ RAM, Secure Boot and TPM 2.0" seçeneğini işaretleyin. Bu adım, ISO'nuzun bu gereksinimleri atlamasını sağlar.
  4. ISO Yazdırma İşlemi:Gereken ayarları yaptıktan sonra, Rufus aracılığıyla ISO dosyanızı USB sürücünüze yazdırın. Bu işlem, sistem gereksinimleri olmadan Windows 11 kurulumu yapmanıza olanak tanır.
  5. Kurulum ve Sonrası:USB sürücünüz hazır olduktan sonra, bilgisayarınızı bu sürücü ile başlatın ve Windows 11 kurulum işlemine başlayın. Gereksinimleri kaldırdığınız için, kurulum süreci daha esnek olacaktır.

Rufus ile Windows 11 Gereksinimlerini Kaldırma
Rufus ile Windows 11 Gereksinimlerini Kaldırma

Sonuç:Rufus, Windows 11'in sıkı sistem gereksinimlerini aşmanıza yardımcı olacak basit ama etkili bir çözümdür. Bu yöntemle, eski sistemlerinizde bile Windows 11'in keyfini çıkarabilirsiniz.

Ek Not:Rufus'u indirmek ve daha fazla bilgi almak için Rufus İndirme Sayfası linkini ziyaret edebilirsiniz.