Türksat Frekans Ayarları

Selam Casper, LG TV için Türksat 42e uydu ayarları şu şekilde: Kumandadan menü tuşuna basın ve Ayarlar’a girin. Kanallar altında Kanal Tarama ve Ayarlar’a gelin. Uydu ayarları kısmında Türksat 42.0E’yi seçin. LNB frekansı 9750/10600 olacak şekilde ayarlayın. Başlat butonuna basın.

Merhaba, benim TV'm Samsung. Türksat 42e otomatik arama frekansı; 12380 V (Dikey) SR:27500, FEC 3/4 veya 12423 H (Yatay) SR:30000, FEC 3/4. Uydu alıcısının Kurulum veya Ayarlar menüsünden Tek Kanal Arama alt menüsünde, Uydu bölümünde Türksat 42 e ve Türksat Ankara Paket parametrelerini manuel girerek Şebeke Arama açık seçmeniz gerekmekte.

Benim TV Vestel marka. Vestel TV için Türksat 42e uydu ayarları şu şekilde: Kurulum ekranında İlk Kurulum’a gelin. Uydu açık olarak ayarlayın. Anten tipi olarak DiSEqC anahtarı seçin. DiSEqC 1 Türksat 42.0E olarak seçin. Otomatik kanal taramayı başlatın.

Güzel bilgiler bunlar. Benim televizyonum eski bir model, otomatik güncelleme yapmıyor. Türksat Kanal Güncelleme Sistemi ile uyumlu bir uydu alıcınız varsa, herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur; uydu alıcınız yeni frekansları otomatik olarak günceller.

Eski model televizyonlar için 12380 MHz Dikey 27500 Sembol Oranı veya 11747 MHz frekansı Yatay 27500 Sembol Oranı değerlerini girerek Şebeke Taraması yapmanız gerekir. Bu sayede güncel kanal bilgileri uydu alıcınıza eklenecektir.

Ayrıca, Türksat 42e yörüngesinde hizmet veren Türksat 4A uydusu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyacınız olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

Eğer LNB ayarlarınızı kontrol etmek istiyorsanız, kumandanızda menü tuşuna basın ve Ayarlar - Resim - Kanal menüsüne gelin. Kanal menüsünde LNB ayarları satırına gelip ok tuşuna basın. Uydu seçip ok tuşuna basın. Türksat 4A veya Türksat 42.0 e seçeneğini bulup ok tuşuna basın.

Güzel bilgiler paylaşıldı. Özellikle Türksat 42e frekans listesi için TRT 1, Beyaz TV, Show TV, ATV, TRT 4K, TRT Spor, FOX TV HD, Halk TV, Kanal D HD, TV8 HD ve daha birçok kanalın frekans bilgileri çok faydalı oldu. Herkesin bilmesi gerekenler arasında.

turksat-frekanswebp.webp