Valorant Windows 8.1'de Çalışır mı?

Riot Games'in Windows 7/8/8.1 için desteği sonlandıracağı doğru. Ancak, bu tarih geldiğinde bile, teknik olarak Valorant'ı oynayabilirsin, fakat güvenlik güncellemeleri ve teknik destek alamayabilirsin.

Riot Games'in Windows 7/8/8.1 için desteği sonlandıracağı doğru. Ancak, bu tarih geldiğinde bile, teknik olarak Valorant'ı oynayabilirsin, fakat güvenlik güncellemeleri ve teknik destek alamayabilirsin.
Buna ek olarak, Windows 8.1'de oyun oynamaya devam edebilirsin, ancak en iyi deneyim için Windows 10 veya daha yeni bir işletim sistemine geçmeni öneririm. Bu, hem güvenlik hem de performans açısından önemli bir adım olacaktır.

Ayrıca, Windows 10'a geçiş, oyunun yanı sıra genel bilgisayar kullanımında da birçok iyileştirme ve yeni özellik sunar. Valorant'ın en son özelliklerinden ve güncellemelerinden faydalanmak için iyi bir seçenek.

Windows 8.1'de oynamaya devam etmek istiyorsan, güvenlik yazılımlarını güncel tut ve dikkatli ol. Ancak, uzun vadede işletim sistemi yükseltmesi yapmak en sağlıklı çözüm olacaktır.

İşletim sistemi desteğinin sona ermesi, oyunun çalışmayacağı anlamına gelmez, ancak gelecekteki güncellemeler ve oyun içi hatalar konusunda sorunlar yaşayabilirsin. Yükseltme yapmak, bu tür problemleri önlemenin en iyi yoludur.

Windows 10 veya 11'e geçiş, aynı zamanda bilgisayarının genel performansını da artırabilir. Valorant'ın yanı sıra diğer uygulama ve oyunlar için de faydalı olacaktır.

Windows 8.1 kullanıyorsan ve şu anda yükseltme yapamıyorsan, en azından oyunu oynarken herhangi bir güvenlik riski almamak için ekstra önlemler almalısın. Ancak, gelecekte bir yükseltme planlamak iyi bir fikir.