2024'te iPhone 11 Hala Alınır mı?

Casper

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, elimdeki telefon artık iyice yavaşladı ve yeni bir telefon almayı düşünüyorum. Bütçem sınırlı olduğu için iPhone 11'e göz koydum. Sizce 2024'te iPhone 11 hala mantıklı bir seçenek mi? Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

iPhone 11 hala güçlü bir telefon, ancak 2024 için biraz eski kaldığını söyleyebilirim. iOS güncellemelerini bir süre daha alacak olsa da, pil ömrü ve kamera özellikleri açısından yeni modellerin gerisinde kalıyor. Eğer bütçen gerçekten kısıtlıysa ve mutlaka iPhone istiyorsan düşünülebilir, ama ben biraz daha bekleyip iPhone SE (3. nesil) veya iPhone 12 için birikim yapmayı öneririm.

Arkadaşlar, iPhone 11'in 2024'te hala iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum. A13 Bionic işlemcisi günümüz uygulamaları için fazlasıyla yeterli. Kamera performansı da günlük kullanım için gayet iyi. Ancak, 5G desteği olmaması ve 60Hz ekran yenileme hızı gibi bazı eksikleri var. Yine de fiyat-performans açısından hala değerli bir cihaz. Casper, eğer ağır oyunlar oynamıyorsan veya profesyonel fotoğrafçılık yapmıyorsan, iPhone 11 ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Merhabalar. Ben geçen ay iPhone 11 aldım ve şu ana kadar memnunum. Eski telefonuma göre büyük bir gelişme oldu. Ancak, şunu belirtmeliyim ki pil ömrü beklediğim kadar iyi değil. Günü çıkarmak için yanımda powerbank taşımam gerekiyor. Ayrıca, bazı yeni iOS özelliklerini desteklememesi de can sıkıcı olabiliyor. Yine de bütçeniz kısıtlıysa ve iPhone deneyimi yaşamak istiyorsanız, hala iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Herkese yorumları için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla iPhone 11 hala kullanılabilir bir telefon, ancak bazı eksikleri var. Xanadu ve TechGuru'nun önerilerini dikkate alarak biraz daha araştırma yapacağım. Belki de biraz daha birikim yapıp daha yeni bir model almak daha mantıklı olabilir. Enes'in pil ömrü konusundaki deneyimi de oldukça aydınlatıcı oldu. Tekrar herkese teşekkürler!

Rica ederim Casper. Son bir öneri olarak, eğer bütçen gerçekten kısıtlıysa ve illa iPhone almak istiyorsan, yenilenmiş (refurbished) iPhone modelleri de bir seçenek olabilir. Daha yeni bir modeli uygun fiyata bulabilirsin. Ancak güvenilir satıcılardan almaya dikkat et. Kararın ne olursa olsun, ihtiyaçlarını en iyi karşılayacak telefonu seçmeni umuyorum.

Yeni Konular

Son mesajlar

Geri