Windows 10 Yüklerken "Insert Boot Disk" Hatası

Cenqiz

GadgetEfsanesi
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 yüklemeye çalışırken karşılaştığım "insert boot disk hatası" ile ilgili yardım arıyorum. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda bu hatayı alıyorum. Bu konuda deneyimi olan var mı?

Selam Cenqiz, bu hatayı daha önce ben de almıştım. BIOS ayarlarını kontrol etmeyi denedin mi? Önyükleme sırasını doğru bir şekilde ayarlamak gerekebilir.

Çavuş'un dediği gibi, önyükleme sırasını kontrol etmek iyi bir fikir. USB veya DVD'den yüklemeye çalışıyorsan, onların önyükleme sırasında ilk sırada olması gerekiyor.

Ayrıca, yükleme medyanın hasar görmemiş olup olmadığını da kontrol et. Eğer hasarlıysa, "insert boot disk hatası" bu yüzden de olabilir.

Casper'ın dediği gibi, yükleme medyasının sağlam olduğundan emin ol. Eğer her şey yolundaysa, BIOS güncellemesini de düşünebilirsin. Bazen eski BIOS sürümleri bu tür sorunlara yol açabiliyor.

BIOS güncellemesi riskli olabilir, bu yüzden dikkatli ol. Eğer bu işlemde tecrüben yoksa, bir uzmana başvurman daha iyi olabilir. Ayrıca, yükleme medyanı başka bir bilgisayarda deneyerek çalışıp çalışmadığını kontrol etmek de iyi bir adım olabilir.

Arkadaşlar, benzer bir sorunu başka bir bilgisayarda yaşamıştım. Sorun, yükleme medyasının uyumsuz olmasından kaynaklanıyormuş. Farklı bir USB sürücü kullanarak sorunu çözmüştüm. Belki bu da işine yarar @Cenqiz

Teşekkürler arkadaşlar, önerilerinizi deneyeceğim. Umarım bu "insert boot disk hatası" sorununu çözebilirim. Yardımlarınız için minnettarım!

USB Bellek değiştirdim sorun çözüldü